Aguero daje trzy punkty Man City

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  21.01.2020 22:25

Sergio Aguero  |  fot. Razvan Pasarica/SPORTPICTURES

Manchester City tym razem nie zawiódł. We wtorkowym meczu 24. kolejki pokonał na wyjeździe 1:0 Sheffield United.

Podopieczni Josepa Guardioli przystępowali do wtorkowego spotkania w roli zdecydowanego faworyta. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał jednak bezbramkowy rezultat, choć mistrzowie Anglii mieli doskonałą okazję do objęcia prowadzenia.

W 35. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował dla gości rzut karny za faul na Mahrezie. Jedenastki nie zdołał jednak wykorzystał Gabriel Jesus, którego uderzenie wybronił Henderson.

W drugiej połowie kibice obejrzeli tylko jednego gola. Trzy punkty Manchesterowi City w 73. minucie zapewnił Sergio Aguero, który uderzeniem z trzech metrów wykorzystał świetne dogranie Kevina De Bruyne'a.

Beniaminek z Sheffield nie potrafił już w żaden sposób odpowiedzieć i musiał uznać wyższość faworyzowanych rywali.

Sheffield United - Manchester City 0:1 (0:0)

0:1 Aguero 73'