Carabao Cup: Villans w finale

dodał: sobmar  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  28.01.2020 23:28

Puchar Ligi Angielskiej  |  Puchar Ligi Angielskiej

Freebet 60zł bez depozytu z kodem GOAL
Aston Villa wygrało w dramatycznych okolicznościach z Leicester City 2:1 i jako pierwsze awansowało do finału Carabao Cup. Villans zagrają o Puchar Ligi Angielskiej po raz dziewiąty w swojej historii i po raz pierwszy od dziesięciu lat.

Gospodarze objęli prowadzenie w 12. minucie, gdy po podaniu Jacka Grealisha Kaspera Schmeichela pokonał Matt Targett. Bohaterem Villans był jednak Orjan Nyland, który wybronił im kilka sytuacji w pierwszej połowie, w tym strącił na poprzeczkę piłkę po uderzeniu Youriego Tielemansa. Lisy dopięły jednak swego w 72. minucie, gdy po dograniu Harveya Barnesa wyrównującego gola strzelił Kelechi Iheanacho. Gdy wydawało się już, że dojdzie do rzutów karnych, w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, po dośrodkowaniu Ahmeda Elmohamady'ego, uderzeniem z woleja popisał się Trezeguet i to kibice Aston Villi mogli cieszyć się z awansu.

Aston Villa - Leicester City 2:1 (1:0)

1:0 Targett 12'
1:1 Iheanacho 72'
2:1 Trezeguet 90'+3

Pierwszy mecz: 1:1
Awans: ASTON VILLA