Liverpool pokonał Młoty. 19 punktów przewagi

dodał: maaarcin  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  29.01.2020 22:40

Mohamed Salah  |  fot. Grzegorz Wajda

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
Już 19 punktów przewagi mają piłkarze Liverpoolu w tabeli Premier League. W rozegranym w środę zaległym meczu The Reds odnieśli kolejne zwycięstwo, tym razem wygrywając 2:0 na wyjeździe z West Hamem United.

Podopieczni Juergena Kloppa przystępowali do środowego spotkania w roli zdecydowanego faworyta i od pierwszej minuty byli stroną przeważającą. W 24. minucie bliski pokonania powracającego do bramki West Hamu Łukasza Fabiańskiego był Andrew Robertson, po którego strzale w sytuacji sam na sam piłka trafiła w słupek.

W 33. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla The Reds, po tym jak w polu karnym faulowany był Divock Origi. Jedenastkę pewnym strzałem wykorzystał Mohamed Salah, dzięki czemu The Reds mogli schodzić na przerwę przy prowadzeniu.

Siedem minut po przerwie Liverpool zdobył drugiego gola. Goście wyprowadzili szybki kontratak, który po podaniu Salaha na gola zamienił Oxlade-Chamberlain, trafiając do siatki mając przed sobą tylko Fabiańskiego. Jak się później okazało była to ostatnia bramka tego meczu.

West Ham United - Liverpool FC 0:2 (0:1)

1:0 Salah (k.) 35'
0:2 Oxlade-Chamberlain 52'

West Ham - Diop, Noble

West Ham: Fabiański – Ngakia, Diop, Ogbonna, Cresswell, Masuaku – Noble, Rice, Snodgrass – Haller, Lanzini (69' Fornals)

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold (77' Keita), Gomez, Van Dijk, Robertson – Oxlade-Chamberlain (86' Jones), Henderson, Wijnaldum – Salah, Firmino, Origi (69' Fabinho)

Komentarze | 19 komentarzy

Mindziak | 29.01.2020 22:47

Kolejne piękne zwycięstwo. Gratulacje dla chłopaków z Liverpoolu !

The_Normal_One_ | 29.01.2020 22:53

Wynik taki jaki typowałem. Zwycięstwo na tzw trzecim biegu.

The Kop | 29.01.2020 23:06

Kolejny ,,kroczek" do mistrza zrobiony. Dziwi mnie tylko ten karny przecież nogi nie urwali ani nie połamali a tu 11!! Znów kolejny,,nurek ". No i ten Adrian kolejny raz wychodzi po za 16 co to za bramkarz!! No jak można było wystawić jakiegoś tam młodego Jonsa bo LFC to tylko tych 11nastu  czy 12 piłkarzy reszta to piach.

Konradosmen | 29.01.2020 23:44

było lekko łatwo i przyjemnie , mecz sredni Liverpool sie nie forsował no bo i po co , wygrana 3 punkty są zero kontuzji ... itp/

Rob66 | 29.01.2020 23:53

Nas już nie chyba nikt nie dogoni

LFC_datasky | 29.01.2020 23:54

41 zwycięstwo i do 49 spotkania raczej terminarz sprzyjający. 04.04.20 LFC melduje się na City of Manchester Stadium i zobaczymy czy powtórziny zostanie rekord Arsenalu. Oby...

PremierLiga | 30.01.2020 06:22

Kibicom Liverpool FC gratuluję Mistrzostwa Anglii i życzę kolejnych tytułów :)

Pepe12LFC | 30.01.2020 06:31

Dobry mecz w wykonaniu The Reds, pierwsza połowa taka spokojna, w drugiej mocniej przycisnęli i mogło skończyć się wyżej, choć Młoty, tez miały swoje szanse, gdzie dwa razy bronił dobrze Alisson, a po jednej z tych interwencji, nieudolne wybicie Trenta wyładowało na słupku, a nie w siatce :) Bałaganu w klubie ciąg dalszy, ale jakoś sobie klub radzi.

mack | 30.01.2020 07:11

Moyes zapomniał o zmianach? Jedna jedyna dopiero w 70 minucie, gdy przegrywali 0-2, w dodatku za jedynego kreatywnego pomocnika - Lanziniego.. Wiem, że nie było Yarmolenki, Andersona czy Antonio, czyli w sumie podstawowych graczy, ale był choćby napastnik Ajeti, a ten trzymał się sztywno tych 5 obrońców, trochę słabo, zwłaszcza, że grali u siebie, ale cóż ich sprawa.

mr_roba | 30.01.2020 07:46

Wygrana LFC zasłużona choć ten karny to trochę na siłe dany. Nie mówię o żadnym spisku lecz te powtórki VAR bardziej zamąciły w głowie niż upewniły o słuszności decyzji sędziego głównego. No i jeszcze te odbicie się piłki Bobiego przed samym zajściem.
Jakby nie było zwycięstwo nie przyszło łatwo i przyjemnie. Liverpool jak to ma ostatnio w zwyczaju długo się rozkręcał.

slime | 30.01.2020 07:47

Liverpool już wygrał ze wszystkimi w lidze i ma bilans 23-1-0. W każdym meczu póki co strzelali gola. Jak tak dalej pójdzie to przebiją Niezwyciężonych pod każdym względem.
Ze nie wspomnę juz o rekordach City.

Pepe12LFC | 30.01.2020 08:06

Mr_roba ja na początku miałem wrażenie, że nie ma karnego, ale właśnie powtórki mnie przekonały o tym, że karny słuszny. W początkowej fazie dostaje kopniaka w łydkę od jednego zawodnika Młotów, a później na wysokości kolana podcina kolana podcina go Diop. Co do ręki Firmino, nie wiem z tej kamery co widziałem, ciężko ocenić, uważam, że tam nie było kontaktu z ręką, ale w 100 procentach pewny nie jestem :)

mr_roba | 30.01.2020 08:23

Angielscy komentatorzy też mówili, że słuszny ;)
Na zwolnieniu to dużo rzeczy wygląda na faul.
Dobra, kończę bo nawet gdyby nie słuszny to i tak wyniku meczu nie wypaczył.

LeBob89 | 30.01.2020 08:50

Czyli wg niektórych Liverpool nie straci punktów już z nikim oprócz City na wyjedzie    x D   co za hurraoptymizm. Naprawdę się już niektórym fanom the reds w dupach poprzewracało.

Pepe12LFC | 30.01.2020 08:55

Mr_roba nie wiem co mówią dziennikarze, ważne jest to, że tu na forum jest jeszcze pare osób z którymi można wymienić się opiniami, albo docenić klasę rywala. Pozdrawiam

Mr_Devil | 30.01.2020 09:57

"Dziwi mnie tylko ten karny przecież nogi nie urwali ani nie połamali a tu 11!!"

ciężko urwać nogę w takich okolicznościach..

mack | 30.01.2020 10:29

Nie no, co jak co, ale z ostatnich karnych to był jeden z bardziej ewidentnych. W ogóle Diop dostał żółtko za to za drugie kopnięcie, ale pierwsze kopnięcie było jeszcze bardziej wyraźne i to już powinien być karny.

Simi1993 | 30.01.2020 10:34

No nic :) zostaje tylko pogratulować kibicom The Reds fantastycznej drużyny , 19 punktów to bądźmy realistami , nie da się tego już przegrać , więc żeby was dogonić trzeba czekać na kolejny sezon :)

Mucha52 | 30.01.2020 13:52

Czerwony Terminator się nie zatrzymuje.The reds mogą dokonać rzeczy i pobić rekordy nie do pomyślenia  gratulacje dla ich kibiców .