Brighton remisuje z Watfordem

Piłka Premier League

Podziałem punktów zakończyło się sobotnie spotkanie 26. kolejki Premier League, w którym Brighton zremisował 1:1 z Watfordem.

W sobotnim spotkaniu na Amex Stadium trudno było wskazać zdecydowanego faworyta. Obie drużyny przystępowały do tego pojedynku z nadzieją na zgarnięcie trzech punktów, bardzo potrzebnych im w walce o pozostanie w lidze.

W pierwszej połowie kibice obejrzeli tylko jednego gola. Powody do radości mieli jednak tylko fani Watfordu, bowiem to goście wyszli na prowadzenie w 19. minucie. Indywidualną akcję przeprowadził wówczas Abdoulaye Doucoure, który ruszył z piłką na bramkę rywali, a następnie mocnym uderzeniem z piętnastu metrów nie dał szans bramkarzowi. Był to jedyny gol w pierwszych 45 minutach.

W drugiej odsłonie meczu również padła tylko jedna bramka. W 78. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Piłkę do bramki własnego zespołu, po płaskim zagraniu z boku boiska, niefortunnie skierował Mariappa. Wynik 1:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Brighton – Watford 1:1 (0:1)

0:1 Doucoure 19′
1:1 Mariappa (sam.) 78′