REKLAMA
REKLAMA

Salah zagra na Igrzyskach Olimpijskich

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: ASInfo  |  12.02.2020 16:50
Salah zagra na Igrzyskach Olimpijskich

Mohamed Salah  |  fot. Alexey Filippov / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Piłkarze Liverpoolu FC Mohamed Salah zostanie powołany do reprezentacji olimpijskiej Egiptu na Igrzyska w Tokio. Zapowiedział to selekcjoner kadry młodzieżowej Shawky Gharib.

Egipt wywalczył kwalifikację olimpijską po wygranej w mistrzostwach Afryki do lat 23. W turnieju olimpijskim mogą grać piłkarze do 23. roku życia oraz trzech bez limitu wieku.

- Wśród tej trójki będzie na pewno Mohamed Salah. Powołam go do zespołu, bo to obecnie jeden z najlepszych zawodników na świecie - powiedział Shawky Gharib, cytowany przez portal Goal.com.

Turniej olimpijski zostanie rozegrany od 22 lipca do 8 sierpnia. Zatem Salah opuści najpewniej początek rozgrywek Premier League.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 20 komentarzy

Ren87 | 12.02.2020 17:17

To jakaś kpina
Do tego
Puchar Afryki w zimie
Może czas uświadomić jełopom z federacji kto jest pracodawcą i płaci zawodnikom

Matix | 12.02.2020 17:19

Opuści tylko 1. kolejkę.

Matix | 12.02.2020 17:21

To że kluby musżą puszczać zawodników na reprezentacje to oczywista sprawa. Jak widzę np te kluby NBA czy NHL, które nie zwalniają zawodników nawet na IO, to rzygać mi sie chce. Gardzę nimi.

MikeMike | 12.02.2020 18:45

chłop ma szansę wygrania złotego medalu na IO. Może w piłce nożnej nie jest to wydarzenie takiej rangi jak MŚ, no ale kto by o tym nie marzył...

redsik | 12.02.2020 19:09

@MikeMike

z drugiej strony walczy o złoty medal w Premier League :)

Lotnik | 12.02.2020 19:50

Szansa dla zmienników, TAA też się wdarł do składu dzięki nieobecności kolegi.

Salahowi się nie dziwię, on już jest w Egipcie Bogiem, jakby im pomógł po złoto sięgnąć to Es Sisiego zastąpi :)

kazikool | 12.02.2020 21:09

Poza tym kolega Ren87 pisze z takim oburzeniem o mistrzostwach Afryki, jakby ich terminarz był corocznym zaskoczeniem. Kluby mają świadomość i muszą się na to pisać, kontaktując zawodnika z Afryki. Wszystkie klubu mogłyby się burzyć, że ich zawodnicy grają w reprezentacjach, a przecież koszulka narodowa powinna być największą dumą

redsik | 13.02.2020 05:27

@kazikool

To wyobraź sobie, że jesteś menedżerem klubu piłkarskiego i posiadasz 2 lub 3 zawodników światowej klasy, pierw ci wszyscy mówią, że PNA będzie latem a dowiadujesz się ni stąd ni stamtąd, że PNA jednak rozegrany zostanie w Styczniu, w połowie sezonu ligowego, oczywiście ty jako menedżer pierdzielisz rozgrywki reprezentacji Egiptu, w końcu ich nie prowadzisz, twoim celem jest wygranie ligi, i co robisz? teraz trzeba rzucać hajsem w lato, wychodzi na to że Salah i Mane prędko nie wrócą z PNA bo to czołowe drużyny, w ciągu miesiąca bez nich możemy np. mieć przegrane mistrzostwo, Shaqiri ma odejść po sezonie tak więc zostaje Origi i Firmino. Tak jak napisałem, widzisz z perspektywy menedżera reprezentacji, a teraz spójrz na to z perspektywy menedżera klubu.... prawda że mniej kolorowo? i Ty jako menedżer możesz zapłacić słono, możesz zostać zwolniony za słabe wyniki a twoim wytłumaczeniem będzie co? bo był puchar narodów afryki w środku sezonu, moim zdaniem wszystko jest nielogiczne, piłka za mocno obciąża zawodników a to przecież też lubie, rozgrywki narodowe i klubowe w tym samym momencie, przecież to nonsens.

redsik | 13.02.2020 05:29

ludzie* :)

Rob66 | 13.02.2020 07:40

Zagra w tej ekipie..I tyle.Ale się panowie spinacie.

LeBob89 | 13.02.2020 08:36

Oj oj, piłkarze są za bardzo obciążeni... to może wogóle zrezygnuje z gry dla kadry? Chyba zapominasz jeden z drugim że to jest ich zawód, oraz obowiązek, mało gra dla kadry to zaszczyt.

kazikool | 13.02.2020 09:00

Redsik
Nadal nie rozumiem twojego oburzenia. Pierwszy raz mistrzostwa Afryki są w trakcie sezonu? Wydaje mi się, że od powstania Pucharu Narodów Afryki ich terminarz przypada na styczeń/luty. Oznacza to, że kluby od 70 lat mieli świadomość, że jeżeli ściągają piłkarza z czarnego lądu, a jego reprezentacja jest siłą w tych rozgrywkach, to wyjedzie on w tym okresie. Od 70 lat, ale co dwa lata wielki płacz i oburzenie. To lepiej, aby mecze rozgrywane były w środku lata? Ciekawe jak z tym poradziłyby sobie organizmy sportowców. Pod koniec sezonu w trakcie finałów krajowych pucharów  i LM? Czy najlepiej rozwiązać puchar, bo niektórzy kibice nie mogą zrozumieć, że tamtejszy klimat wymaga takich terminów. Albo organizować co dwa lata w krajach z umierkowanym klimatem i tak w kółko...całe szczęście trenerzy, działacze i osoby władne w klubach, zdają sobie sprawę, że zatrudniając osobę czynną reprezentacyjnie z Afryki, ten co dwa lata będzie na chwilę opuszczał swój klub.

Pepe12LFC | 13.02.2020 09:35

Kazikool Ren87 nie jest oburzony, że jest sam puchar narodów Afryki, a tym, że jest to w tym samym roku co igrzyska Olimpijskie i Salah może zagrać tu i tu.
Druga sprawa miały odbywać się w lato w przerwie sezonu, nagle okazuje się, że grać będą w zimie. Zaraz Klopp to skomentuje i znów będzie ból dupy wszystkich dookoła, że mógł nie brać zawodników z Afryki, ze z góry jest wiadomo, że PNA jest co dwa lata itp.
Z tym, że w Europa potrafi rozgrywać turniej co 4 lata i nikt nie narzeka, że 4 lata trzeba czekać, druga sprawa uważam, że kluby płacąc takie pieniądze mogą mieć coś do powiedzenia, okej jeden turniej spoko, ale dwa ?
Co ma być to będzie, nie raz było pod górkę i Klopp wychodził z tego obronna ręką i tym razem coś wymyśli.

kazikool | 13.02.2020 09:54

Pape
Moja pierwsza wypowiedź była skierowana do użytkownika Ren, który widocznie był wzburzony i dodał do tematu PNA.
Co do właśnie wcześniejszej wiedzy, że ci zawodnicy nie będą dostępni, zdania nie zmienię. Zgadzam się jednak, co do częstotliwości rozgrywania pucharu. Tak samo zresztą jak mistrzostwa Ameryki. Mundial i Euro rozgrywane są co cztery lata i inne duże turnieje również powinny tak być grane. Później mamy 25 latka, który zbliża się do trzycyfrówki w reprezentacji, a i prestiż jest mniejszy, gdy co dwa lata można wrzucić mistrzostwa kontynentu, zamiast co cztery.

LeBob89 | 13.02.2020 10:35

Na szczęście to nie użytkownicy anglia.goal.pl nie decydują kiedy ma być rozgrywany puchar i czy dany zawodnik może na nim wystąpić czy nie   ; )

LeBob89 | 13.02.2020 10:36

Decydują *

Pepe12LFC | 13.02.2020 10:54

LeBob89 my tylko rozmawiamy bo od tego jest forum.
Kazikool ja tez zdawałem sobie z tego sprawę, ze jest PNA wiec zawodnicy nie będą dostępni, z tym ze turniej miał być w lato. Nagle okazuje się, że będzie zimą to zaczynaja się kombinacje z IO i zawodnik będzie grał cały rok bez przerwy.
Ciekawym jest tez, że Mbappe tez ma możliwość zagrać na IO, ale tu francuska federacja nie wyraża zgody( tak wyczytałem).
Dwa turnieje w roku to za dużo, ja rozumiem ambicje i chęć reprezentowania kraju, ale tez trzeba brać pod uwagę swoje zdrowie i mimo wszystko zdanie pracodawcy, bo to on płaci kupę szmalu i to z nim masz podpisana umowę. To tylko moje zdanie.
Podsumowując nie mam nic przeciwko tym turniejom bo są one bardzo wazne, ale częstotliwość ich jest za duza to raz, a dwa, że dwa turnieje w roku to za dużo. Pozdrawiam

Ren87 | 13.02.2020 11:07

Kolego kazikool
Oburzenie terminu pucharu Afryki
wynika z powodu jego zmiany z letniego na zimowy
Dodatkowo jest rozgrywany co dwa lata
Więc chodzi tylko o kasę dla federacji które nie dają nic w zamian

propu31 | 13.02.2020 12:15

@Mike Mike

Poleciałeś z tym złotym medalem :) Na spokojnie, to nie jest R10, Messi czy CR7. Zwykły Salah. Inne kadry też powołają mocny grajków.anglia.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy