Pewna wygrana Borussii, gol Piszczka

Łukasz Piszczek

Gracze z Dortmundu wygrali z Eintrachtem 4:0. Piszczek rozegrał cały mecz dla BVB i zdobył gola na 1:0.

Mecz zapowiadał się bardzo ciekawie. W końcu oba kluby dobrze spisywały się w rundzie rewanżowej. Do tej pory gospodarze zdobyli dziewięć punktów. Goście zgarnęli nawet jedno oczko więcej.

Jak wyglądało to spotkanie?  Do przerwy piłkarze z Dortmundu prowadzili 1:0. Jedynego gola zdobył w 33. minucie Piszczek. Polak celnie przymierzył z dystansu po podaniu od Hakimiego.

Druga połowa to był już prawdziwy popis gospodarzy. Kilka minut po zmianie stron na 2:0 podwyższył Sancho.

W 54. minucie było już 3:0. Kolejnego gola na swoim koncie zapisał Haaland, który skorzystał z podania Hakimiego.

Gospodarze nie zamierzali jednak na tym poprzestawać. W 74. minucie bramkę dla klubu z Dortmundu zdobył uderzeniem z dystansu Guerreiro.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie.

Borussia – Eintracht 4:0 (1:0)

1:0 Piszczek 33′
2:0 Sancho 50′
3:0 Haaland 54′
4:0 Guerreiro 74′