Arsenal wygrywa z Evertonem

Piłka Premier League

Zawodnicy Arsenalu – w meczu Premier League – wygrali z Evertonem 3:2. Bramki dla triumfatorów zdobywali Nketiah i Aubameyang (dwie).

Co działo się w tej konfrontacji? Zawodnicy z Liverpoolu wyszli na prowadzenie w tym spotkaniu już w pierwszej minucie. Bramkę zdobył wówczas Calvert-Lewin.

Kanonierzy doprowadzili do wyrównania w 27. minucie. Na listę strzelców wpisał się wtedy Nketiah i mecz niejako rozpoczął się od nowa.

To nie był jednak koniec emocji w tej części gry. W 33. minucie gospodarze objęli prowadzenie po bramce Aubameyanga, który wykorzystał sytuację sam na sam. W doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził Richarlison.

Kilka minut po zmianie stron swojego drugiego gola na swoim koncie zanotował Aubameyang. Okazało się, że była to bramka na wagę kompletu punktów dla klubu z Londynu.

Arsenal – Everton 3:2 (2:2)

0:1 Calvert-Lewin 1′
1:1 Nketiah 27′
2:1 Aubameyang 33′
2:2 Richarlison 45+4′
3:2 Aubameyang 46′