LM: Atalanta z przekonującą wiktorią

Josip Ilicić

Atalanta BC pewnie pokonała 4:1 w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów zawodników Valencii CF. Tym samym przedstawiciel Serie A do rewanżu z Nietoperzami przystąpi z trzybramkową aliczką.

Po losowaniu par wiele wielu twierdziło, że w starciu ekipa z Włoch i Hiszpanii wszystko się może zdarzyć, bo obie ekipy prezentują w obecnym sezonie podobną dyspozycję na arenie międzynarodowej. Niemniej na stadionie w Mediolanie podopieczni Gian Piero Gaseriniego udzieli swoim rywalom solidnej lekcji futbolu.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji Atalanta wypracowała sobie dwubramkową zaliczkę. Wynik spotkania otworzył w 16. minucie Hans Hateboer, wykorzystując podanie Alejandro Gomeza. Na tym jednak La Dea nie poprzestała i jeszcze w pierwszej połowie podwyższyła swoje prowadzenie po mocnym uderzeniu Josipa Ilicicia z 16 metrów.

W drugiej połowie ekipa z Lombardii dołożyła kolejne dwa trafienia, zamykając praktycznie spotkanie. Gol na 3:0 padł po fenomenalnym trafieniu z dystansu Remo Freuler. Z kolei trafienie na 4:0 zaliczył Holender Hateboer, wykorzystując błyskawiczną kontrę swojego zespołu.

Gości stać było tylko na honorowego gola, którego autorem był w 66. minucie Denis Cheryshev, który strzałem z lewej nogi sprzed pola karnego zmusił do kapitulacji bramkarza rywali. Do końca zawodów wynik nie uległ już zmianie, więc bój zakończył się rezultatem 4:1 dla gospodarzy.

Atalanta BC – Valencia CF 4:1 (2:0)

1:0 Hateboer 16′
2:0 Ilicić 42′
3:0 Freuler 57′
4:0 Hateboer 62′
4:1 Cheryshev 66′