Orły lepsze od Brighton

Piłka Premier League

Po pierwszym sobotnim starciu w ramach 28. kolejki angielskiej ekstraklasy Crystal Palace legitymuje się dorobkiem 36 punktów na koncie. Podopieczni Roya Hodgsona pokonali w delegacji 1:0 Brighton & Hove Albion.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego obie ekipy dzieliła w ligowej klasyfikacji różnica pięciu punktów. Gospodarze przystępowali do swojego starcia, chcąc przerwać passę siedmiu meczów bez wygranej. Z kolei Orły miały nadzieję na drugie z rzędu zwycięstwo ligowe.

W pierwszej odsłonie mieliśmy do czynienia z rywalizacją, w której lekką przewagę mieli zawodnicy Brighton. W każdym razie pierwsza połowa nie zaowocowała w gole, chociaż w 35. minucie bliski wpisania się na listę strzelców był Salomon March.

Po zmianie stron londyński team zaczął szukać goli i ostatecznie sztuka zdobycia bramki udała się Crystal w 71. minucie, gdy do siatki trafił Jordan Ayew. Reprezentant Ghany wykorzystał podanie od Christiana Benteke, notując jednocześnie swoje siódme trafienie w sezonie.

Do końca zawodów wynik nie uległ już zmianie, więc Palace wygrało swoje spotkanie 1:0, dzięki czemu wskoczyło na 12. miejsce w tabeli. W kolejnej serii gier Brighton zmierzy się na wyjeździe z Wolverhampton, a Ekip z Selhurst PArk na swoim stadionie zagra z Watfordem FC.

Brighton & Hove Albion – Crystal Palace 0:1 (0:0)