Puchar Anglii: Diabły uzupełniły stawkę

dodał: sobmar  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  05.03.2020 22:50

Sergio Romero  |  fot. Grzegorz Wajda

Manchester United został ostatnim ćwierćfinalista Pucharu Anglii, po tym jak wygrał w czwartek na wyjeździe z Derby County 3:0. Czerwone Diabły w kolejnej rundzie zmierzą się z Norwich City.

Pierwsi bliżej zdobycia gola byli gospodarze, lecz w 19. minucie po strzale legendy United Wayne'a Rooneya z rzutu wolnego świetnie interweniował Sergio Romero. Czternaście minut później to gości za to wyszli na prowadzenie. Po zamieszaniu w polu karnym i zablokowanych strzałach Bruno Fernandesa oraz Jessego Lingarda, piłka trafiła do Luke'a Shawa, a ten uderzył po koźle i było 0:1. Jeszcze przed przerwą United podwyższyli wynik, po tym jak po podaniu Shaw Odion Ighalo wykorzystał niezdecydowanie obrońców i wpakował piłkę do siatki.

Ten sam zawodnik pozbawił Barany złudzeń w 70. minucie, gdy skutecznie dobił pierwszy swój strzał, który bramkarz Derby wybronił. Gospodarze mimo niekorzystnego wyniku starali się walczyć do końca, ale znakomicie dysponowany był Romero, który najpierw w znakomitym stylu obronił strzał Jacka Marriotta, a w doliczonym czasie gry ponownie pozbawił Rooneya pięknego gola z rzutu wolnego.

Derby County - Manchester United 0:3 (0:1)

0:1 Shaw 33'
0:2 Ighalo 41'
0:3 Ighalo 70'

Komentarze | 9 komentarzy

piotruś83 | 05.03.2020 23:11

Szkoda, ze Rooney nie strzelil z tego wolnego pod koniec. Caly stadion by oszalal, wlaczajac w to kibocow United.

Maciejus_ManUtd | 05.03.2020 23:17

Tak jak obstawialem, gladko 3 bramki 0 z tylu. Jesteśmy jedyną drużyna, która nie straciła bramki w tej edycji Pucharu Anglii. Pora spalić piórka Kanarkom i dobrać się do reszty. Zobaczymy w weekend z City jak to pójdzie.

Joker | 05.03.2020 23:31

Bardzo solidny mecz MU. Zagrali tak jak należy zagrać z dużo niżej notowanym rywalem, czyli bez fajerwerków, ale też bez nerwów, spokojnie kontrolowali mecz, na wiele rywalom nie pozwolili, poza tymi wolnymi Roo, wielkiego zagrożenia nie było, choć szkoda że ten wolny Rooney'owi nie wszedł, byłaby fajna historia, ale trzeba pochwalić Romero, bo świetnie to wyjął.

Shaw chyba najlepszy mecz w ofensywie w barwach MU zagrał, gol pewnie lekko przypadkowy, bo nie wierzę aby tak chciał, ale wyszło fajnie plus asysta, i generalnie był aktywny. Ighalo jak dla mnie z gry to niewiele pokazał, no ale to typowa 9, i dla niego najważniejsze są gole, a pod tym względem nie ma się co czepiać :) solidnie wyglądał środek pola, para stoperów zresztą też bez zarzutów, po Dalot'ie za to widać, że gra niewiele. Mata aktywny, dużo próbował, ale bez konkretów. Podobnie Fernandes, ale w przypadku Portugalczyka poza tym, że bierze grę na siebie, to imponuje mi fakt, że naprawdę mocno pracuje w defensywie. Nie jest to gość, który po stracie piłki staje i ma wszystko gdzieś.

Flash87 | 06.03.2020 00:26

A co niektórzy drwili z wypożyczenia Ighalo i nazywali to aktem desperacji xd jak dla mnie świetne uzupełnienie składu ;)
P.S. Może nie jestem mega fanem Ole według mnie brakuje mu wiele aczkolwiek transferami udowadnia, że zna drużynę i wie jakich trzeba jej zawodników i to mnie przekonuje!

piotruś83 | 06.03.2020 00:35

Shaw chyba nie byl w takiej formie od czasu zlamania nogi. Ole w przeciwienstwie do Mourinho wie jak wyciagnac z niego to co najlepsze. Jose go tylko non stop krytykowal.

Mucha52 | 06.03.2020 01:10

piotruś83 jak śmiesz krytykować Mourhinio to przeciesz świętokradztwo.

Mucha52 | 06.03.2020 01:17

Flash87 rzeczywiście byłem jednym z tych którzy uważali to wypożyczenie to był akt desperacji ale chyba się myliłem.Ighalo to typowy środkowy napastnik czyhający w polu karnym i który wie jak się zostawić przytrzymać piłkę i zdobywać tzw brzydkie gole.Na ten moment wszystkie transfery Ole na plus.

redsik | 06.03.2020 05:32

cóż, przeciwnik to nie był wymagający ale i tak brawa dla MU za awans, z Norwich też powinni sobie poradzić

mr_roba | 06.03.2020 05:44

Ja bym Romero wstawił do podstawowego składu.
Tak aby dać do myślenia De Gei.
Przecież nie zacznie znowu nas straszyć, że odejdzie do Realu.
Co do meczu to nie oglądałem ale cieszy awans do kolejnej fazy gdzie szansa na dalszą grę jest duża.