REKLAMA
REKLAMA

UEFA zmieni format rozgrywek europejskich?

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: The Mirror  |  14.03.2020 09:01
UEFA zmieni format rozgrywek europejskich?

Puchar Ligi Mistrzów  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Według najnowszych doniesień medialnych władze Europejskiej Unii Piłkarskiej cały czas liczą, że uda się dokończyć rozgrywki Ligi Mistrzów i Ligi Europy. The Mirror sugeruje, że UEFA ma plan, aby od ćwierćfinałów losy awansu do kolejnego etapu rozgrywek rozstrzygał jeden mecz.

Na wtorek zaplanowana jest wideokonferencja z udziałem przedstawicieli władz Europejskiej Unii Piłkarskiej i lig piłkarskich. W tym dniu ma też zostać podjęta decyzja związana z tym, czy odbędzie się w tym roku Euro 2020 lub zostanie przełożone na 2021 rok, a także poznamy odpowiedź, co dalej z Ligą Mistrzów i Ligą Europy.

Przypomnijmy, że świat sportu jest pogrążony w chaosie z powodu wybuchu koronawirusa. Czołowe ligi piłkarskie zostały zawieszone do 3 kwietnia, a UEFA ogłosiła przełożenie meczów w europejskich pucharach.

We wtorek ma zostać omówione najlepsze rozwiązanie związane z kontynuowaniem rozgrywek Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Angielscy dziennikarze spekulują, że od spotkań ćwierćfinałowych o losach awansu miałby decydować jeden mecz.

W kontekście elitarnych rozgrywek warto zaznaczyć, że do rozegrania zostały jeszcze cztery mecze 1/8 finału. UEFA cały czas ma nadzieję, że uda się rozegrać 30 maja finał Ligi Mistrzów, który ma się odbyć w Stambule.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 5 komentarzy

redsik | 14.03.2020 10:39

głupota, fani dają kopa, o to chodzi w piłce, nie róbmy z LM mistrzostw Europy gdzie jeden mecz przesądza o wszystkim, ja uważam że ME powinny być przeniesione na 21 rok a LM i LE i ligi pograć w lato, przerwa między sezonami byłaby jak w Fifie ale to jedyne rozsądne rozwiązanie.

psglump | 14.03.2020 14:54

@redsik, forma ''w lato'' jest błędna, patrz: https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/W -lato-czy-latem;17762.html, poza tym dobrze piszesz

AberTrainer | 14.03.2020 15:07

Jestem zażenowany tymi pomysłami. Świat się nie kończy. wystarczy zamrozić kontrakty na czas zawieszenia wszystkich rozgrywek.
Wszystkie ligi i puchary można i trzeba rozegrać normalnie, do końca. W UEFA naprawdę rządzą idioci.

bundes | 14.03.2020 19:51

Redsik a gracze którzy maja kontrakty do końca czerwca jak maja grać w lipcu w danym klubie...

redsik | 15.03.2020 06:09

kolega przed Tobą napisał mądry komentarz odnośnie kontraktów.anglia.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy