REKLAMA
REKLAMA

Juventus z powodu pandemii koronawirusa straci 110 mln euro?

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Ilbianconero.com  |  14.03.2020 17:47
Juventus z powodu pandemii koronawirusa straci 110 mln euro?

Andrea Agnelli  |  fot. Grzegorz Wajda

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Juventus FC według informacji Il Bianconero z powodu zawieszenia sezonu piłkarskiego poważnie ucierpi pod względem finansowym, co może skutkować tym, że letnie plany transferowe klubu z Piemontu zostaną mocno ograniczone.

Bardzo prawdopodobne jest to, że Juventus z powodu przerwy w rozgrywkach straci 110 milionów euro. Środki klub z Piemontu mógł pozyskać z przychodów telewizyjnych, od sponsorów i ze sprzedaży biletów.

45 milionów euro klub z Piemontu mógł otrzymać z tytułu praw do pozyskania spotkań Serie A i Ligi Mistrzów. Na kolejne 40 milionów euro Juve mogło liczyć od sponsorów. Z kolei 20 milionów klub mógł uzyskać z dnia meczowego.

W porównaniu do poprzedniego roku Juventus straci. Przypomnijmy, że przychody w 2019 roku aktualnych mistrzów Włoch były na poziomie mniej więcej 322 milionów euro, z kolei w tym roku po ostatnich analizach, mają być na poziomie 260 milionów euro.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 6 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco

Gazza | 14.03.2020 18:26

Od razu miliard. Każdy klub jest stratny i dla każdego dana suma będzie wielka strata, niezależnie czy to duży klub czy nie.

Nie zapominajmy, że liga ma dużo więcej zespołów i Ci biedniejsi dopiero będą mieli problemy...

BOYSSAN | 14.03.2020 18:33

czym większa firma / większy klub te straty sa odpowiednio większe , jednak duży klub miko większych strat dużo szybciej wróci na finansowe tory niż Ci mniejsi.

Fan_Tulipan | 14.03.2020 18:51

Epidemia koronawirusa na pewno odbije się na budżetach klubów co będzie konsekwencją m.in renegocjacji wartości praw TV, odpływem sponsorów, braku wpływu z biletów i wielu innych czynników.

Mniejsze budżety zmuszą kluby do zweryfikowania celów transferowych, renegocjacji kontraktów zawodników i innych cięć.
Prawdopodobnie wartość zawodników pójdzie w dół.

Może ten kryzys w dłuższej perspektywie wyjdzie piłce nożnej na dobre. Uporządkowane zostanie wiele spraw (np. chora sytuacja z prowizjami dla menadżerów piłkarzy, idiotyczny wzrost wynagrodzeń dla zawodników, olbrzymie ceny za zawodników).

Heniok | 14.03.2020 18:54

Oto jest i @Gazza, człowiek od krytyki pod każdym postem gdzie w nagłówku znajdzie się Juventus. Nigdzie nie było napisane, że bianconeri mają najgorzej spośród wszystkich klubów na świecie i trzeba im szczególnie współczuć. Zwyczajnie stali się dużą marką marketingową i sportową, co czyni ich przychody większymi od innych klubów we Włoszech, więc straty proporcjonalnie też. Dziwne byłoby, gdyby news był o stratach finansowych Brescii. Im większa kwota w tytule, tym popularniejszy news. Clickbait, ot cała filozofia, calm down... :)

Rectum | 15.03.2020 07:18

Biedny juventus zawsze ma najgorzej.

Posesivo | 15.03.2020 15:28

Rectum: bo jest najbogatszyanglia.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy