REKLAMA
REKLAMA

Angielski związek piłkarzy o obniżce płac

dodał: CB  |  źródło: BBC  |  05.04.2020 11:56
Angielski związek piłkarzy o obniżce płac

Piłkarze ligi angielskiej  |  fot. Razvan Pasarica / SPORTPICTURES

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Kuriozalne stanowisko wydał związek piłkarzy grających w Premiership w odpowiedzi na wezwania do obniżki płac.

Podczas piątkowej telekonferencji klubów Premiership zaproponowano obniżkę wynagrodzeń zawodników w wysokości 30 procent rocznej pensji. Stanowisko to poparli również przedstawiciele brytyjskich władz m.in. minister zdrowia Matt Hancock

Związek Zawodowy Piłkarzy (The PFA) odpowiedział na te propozycje wyliczeniami, z których wynika, że niższe pensje dla piłkarzy pociągną za sobą ponad 200 milionów niższych podatków odprowadzonych do rządowej kasy.

- Jaki to będzie miało wpływ na działalność służby zdrowia? To będzie szkodliwe dla NFS (National Health Service) - stwierdzili związkowcy z The PFA wzywając jednocześnie władze ligi do zwiększenia kwoty przeznaczonej na walkę z koronawirusem.

Premiership przekazała National Health Service wsparcie w wysokości 20 milionów funtów.

Rozgrywki piłkarski w Anglii są zawieszone od 13 marca.  
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 3 komentarze

Mr_Devil | 05.04.2020 13:19

United jako jedyne zgodziło się na obniżkę:
bit.ly/2xLTMhZ

Luciferrrroo | 05.04.2020 20:31

Pytanie co się ma stać z tymi 30%? Pewnie mają zostać w klubowej kasie, a myślę, że angielskie kluby stać żeby dalej płacić wynagrodzenia i raczej nie upadną z tego powodu. Tak więc piłkarze nie mają żadnego interesu w tym żeby zgodzić się na obniżkę. Tym bardziej, że kluby dalej będą dostawać pieniądze od telewizji.

Flash87 | 06.04.2020 11:44

Luciferrroo
A przeczytałeś ten artykuł od Mr_Devil czy sam nagłówek? Tam jasne jest napisane, że te 30% ma pójść na szpitale w Manchesterze i inne służby medyczne. Wspaniały gest nie to co u LFC i Tottenham gdzie jeszcze biorą rządowe pieniądze na pensje dla swoich pracowników...anglia.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy