REKLAMA
REKLAMA

Walker przeprasza za złamanie zasad

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Sky Sports  |  05.04.2020 17:51
Walker przeprasza za złamanie zasad

Piłka Premier League  |  fot. Nike

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Obrońca Manchesteru City Kyle Walker przeprosił za swoje zachowanie, które ujawnił w niedzielę jeden z brytyjskich tabloidów. Reprezentant Anglii miał w ubiegłym tygodniu urządzić w swoim domu imprezę, łamiąc tym samym zasady brytyjskiego rządu dotyczących dystansu społecznego w trakcie pandemii koronawirusa.

"Chcę skorzystać z okazji i publicznie przeprosić za wybory, których dokonałem w ubiegłym tygodniu, a których wynikiem były informacje o moim prywatnym życiu w niedzielnej tabloidowej gazecie" - napisał Kyle Walker w oświadczeniu.

"Rozumiem, że moja pozycja jako zawodowego piłkarza niesie za sobą odpowiedzialność bycia wzorem do naśladowania. W związku z tym chcę przeprosił moją rodzinę, przyjaciół, klub, kibiców i społeczeństwo za to, że ich zawiodłem" - czytamy dalej.

"W tej chwili są bohaterowie, którzy w istotny sposób wpływają na społeczeństwo, a ja w ciągu ostatniego tygodnia chciałem pomóc im wspierając ich oraz podkreślając ich niesamowite poświęcenie i pracę ratującą życie" - kontynuował.

"Moje działania w tej sprawie są w bezpośrednim kontraście do tego, co powinienem był zrobić w sprawie lockdownu. I chcę powtórzy to przesłanie: Zostańcie w domu, pozostańcie bezpieczni" - dodał.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 3 komentarze

MarseilleFan | 05.04.2020 19:09

"Rozumiem, że moja pozycja jako zawodowego piłkarza niesie za sobą odpowiedzialność bycia wzorem do naśladowania."

Wzorem do naśladowania to mogą być ludzie wykształceni, a nie jakiś piłkarzyk bez szkoły z gównem zamiast mózgu, który w wieku 30 lat w czasie epidemii i kwarantanny zaprasza sobie do domu prostytutki. W newsie jest o imprezie, ale dokładniej były to 4 osoby: Walker, jego kumpel i 2 dziwki, które miały tym znudzonym chłopczykom umilić ten jakże trudny dla nich czas.

Kolejny raz jakiś piłkarz gada coś o tym, że stanowi wzór do naśladowania. Za kogo oni siebie uważają? Grałem w piłkę na poziomie juniorskim i trochę seniorskim, ale nigdy dla mnie wzorem do naśladowania w życiu nie był żaden piłkarz. Tym bardziej że większość tych sławnych zawodników oprócz kopania piłki nie prezentuje sobą zadnych wartości, a ich wypowiedzi w wywiadach są na poziomie szkoły podstawowej. Czy na prawdę taki piłkarz może byc dla kogoś wzorem do naśladowania?

Każdy w obliczu takiego kryzysu powinien zachowywać się profesjonalnie. Zarówno osoby sławne jak i te anonimowe, a już na pewno Ci, którzy sami nawołują publicznie do tego innych.

#WalkerDebil

Hanolus | 05.04.2020 20:09

Myślałem, że Walker jest jednak typem gościa odpowiedzialnego, który pod wodzą Guardioli i w kadrze Anglii Southgate'a stał się takim godnym reprezentantem i przedstawicielem klubu, który niesie jakiś przykład dla młodszych, a tu taka kompromitacja. MarseilleFan już odpowiednio go wyjaśnił w swoim komentarzu.
Ale z Twoją drugą częścią komentarza nie mogę się do końca zgodzić bo generalizujesz za bardzo. Wiadomo, że spora część piłkarzy to ludzie słabo wykształceni lub w ogóle nie wykształceni, u których te braki od razu widać, w dodatku też często biorą udział w różnych skandalach jak,np tutaj Walker. Ale są też piłkarze których naprawdę można uznawać za wzór do naśladowania, nawet w tej współczesnej piłce. Przykład nawet z Polski: Lewandowski- ciężka praca, kultura osobista, rzetelność w wykonywaniu swojego zawodu, skromność, wykształcenie też ma wyższe o ile się nie mylę.

MarseilleFan | 05.04.2020 21:13

Hanolus
Wiadomo, że jak ze wszystkim i u piłkarzy są wyjątki i na pewno pisząc to nie mówiłem o wszystkim. Bardziej chodziło mi o opinie, że każdy zawodnik ma być wzorem do naśladowania. Nie rozumiem tego typu myślenia. Życie pokazuje, że jednak zdecydowana większość zawodników nie prezentuje sobą wartości, które mogłyby stanowić dla kogoś wzór. Z przykładem Roberta się zgodzę, choć i on ma wady jak choćby to, że nie integruje się zbyt dobrze z innymi zawodnikami. Taki troche typ indywidualisty po za boiskiem, ale mniejsza o to. Tak na szybko przychodza mi jeszcze przykłady Maty czy Raula, którzy wielokrotnie pokazywali swoje dobre serce czy inteligentne wypowiedzi. Ale jakbym miał wymienić sławnych zawodników, którzy wykazywali się największą głupotą to byłby to mój najdłuższy komentarz na tej stronie.

Reasumując, nie uważam żeby sława ani tym bardziej granie w piłkę były czynnikami warunkującymi wzór do naśladowania, a właśnie do tego odniosł się chyba Walker czy w ostatnim czasie inni zawodnicy. Wzorem do naśladowania powinny być osoby o wartościach które sam wymieniłeś, a piłkarze automatycznie ich nie dostają.anglia.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy