REKLAMA
REKLAMA

Piłkarze Arsenalu zgodzili się na obniżkę wynagrodzeń

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Arsenal.com  |  20.04.2020 18:54
Piłkarze Arsenalu zgodzili się na obniżkę wynagrodzeń

Piłka Premier League  |  fot. Nike

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Arsenal w oficjalnym komunikacie poinformował o uzyskaniu porozumienia z piłkarzami, trenerem oraz jego sztabem w sprawie obniżenia wynagrodzeń. Jest to działanie mające pomóc klubowi w obliczu problemów wywołanych przez pandemię koronawirusa.

Porozumienie zakłada obniżenie rocznych wynagrodzeń o 12,5 procenta.

"Miło nam poinformować, że osiągnęliśmy porozumienie z naszymi zawodnikami pierwszej drużyny, pierwszym trenerem i jego sztabem, w sprawie wsparcia klubu w tym krytycznym momencie. Ten krok jest wynikiem pozytywnych i konstruktywnych dyskusji. W rozmowach tych wyraźnie doceniono powagę obecnej sytuacji spowodowanej pandemią koronawirusa i silne pragnienie zawodników i sztabu okazania swojego poparcia dla rodziny Arsenalu" - czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

"Obniżenie całkowitych rocznych wynagrodzeń o 12,5 procenta wejdzie w życie w tym miesiącu, a formalności zostaną zakończone w najbliższych dniach. Jeśli osiągniemy konkretne cele w kolejnych sezonach, związane przede wszystkim z sukcesem na boisku, klub spłaci uzgodnione kwoty. Będziemy mogli dokonać tych spłat, ponieważ osiągnięcie tych celów, na które zawodnicy mogą mieć bezpośredni wpływ, będzie oznaczać, że nasza pozycja finansowa będzie silniejsza" - czytamy dalej.

"Porozumienie jest oparte na założeniu, że dokończymy sezon 2019/20 i otrzymamy pełne przychody z praw telewizyjnych. Wynikające z tego oszczędności pomogą pokryć część ryzyka finansowego, które mamy w tym sezonie w odniesieniu do naszego dnia meczowego i dochodów komercyjnych" -dodano.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy