REKLAMA
REKLAMA

Ferrero: Zapomnijmy o tym sezonie

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  25.04.2020 09:00
Ferrero: Zapomnijmy o tym sezonie

Serie A

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Właściciel UC Sampdorii w osobie Massimo Ferrero w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi dla mediów dał do zrozumienia, że wolałby się skupić na wystartowaniu z nowym sezonem, niż walczyć o restart kampanii 2019/2020 w Serie A.

Włoska Federacja Piłkarska i Lega Serie A są zgodne, że liga włoska powinna zostać dokończona. Chociaż wiadomo, że nie wiąże się to z zakończeniem pandemii koronawirusa. Odnotujmy, że Holendrzy podjęli już decyzję o zakończeniu rozgrywek

- Będziemy sobie żartować, dopóki ktoś nie powie nam, że pojawiła się szczepionka, i tylko wtedy będziemy spokojni - powiedział sternik klu bu z Ligurii w rozmowie z Rai Radio.

- Zamiast mówić o restarcie ligi, lepiej zakasać rękawy i skupić się na świetne kampanii 2020/2021 - kontynuował Ferrero.

- Zadam proste pytanie, co się z stanie, jeśli w trakcie wznowionego sezonu jeden z piłkarzy się zarazi? Mamy wysłać go na kwarantannę, czy potraktować go jako zawodnika kontuzjowanego? zastanawiał się Włoch.

- Co z piłkarzami, którzy zostaną poddani kwarantannie, czy mają być zamknięcie w hotelu przez 30 dni?  rozważał różne scenariusze Ferrero.

- Z przyjemnością powrócę do sezonu, gdy otrzymamy zapewnienia i zostaną przedstawione akceptowalne propozycje - zakomunikował 68-latek.

- Jeśli to zrobimy, będzie to 11 lub 18 maja, taki jest pomysł. A jeśli sezon się wznowi, będziemy musieli grać dwa lub trzy mecze w tygodniu i grać w sierpniu - powiedział Włoch.

- Później będzie trzeba dać zawodnikom trochę czasu na odpoczynek, a nowy sezon miałby zapewne wystartować w październiku. Mając świadomość tego, że Euro wystartuje w czerwcu przyszłego roku, to czasu na grę będzie za mało - skwitował właściciel Sampy.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

BOYSSAN | 25.04.2020 17:53

Zgadzam się z Ferrero w 100 %. Dokończenie tego sezonu to będzie loteria , bo sytuacja dalej jest w Italii kryzysowa , dodatkowo kończąc sezon w sierpniu istnieje duże ryzyko na problemy z kalendarzem w kolejnym sezonie.
Rozumiem względy ekonomiczne za dokończeniem sezonu , ale po za tym sensu to nie ma

wojojuve | 25.04.2020 23:15

Przecież to nie jest coś, co on na serio uważa, tylko coś, co jest korzystne dla niego...
To niby przypadek, że kluby zagrożone spadkiem nie chcą dokończenia sezonu, a z kolei Lazio naciska aby to dograc?
Naiwnym jest szukanie w tym wyższego celu i dobra ogółu, każdy ciągnie w swoją stronę.anglia.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy