REKLAMA
REKLAMA

Pięć zmian w trakcie meczów Premier League?

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: The Sun  |  27.04.2020 10:02
Pięć zmian w trakcie meczów Premier League?

Tottenham Hotspur - Liverpool FC  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Bardzo realny scenariusz zakłada, że po wznowieniu rozgrywek Premier League po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa kluby miałby możliwość przeprowadzania pięciu zmian, czytamy na łamach The Sun. Taki zapis miałby jednak obowiązywać tylko do końca kampanii 2019/2020.

W kontekście modyfikacji przepisów przedstawiciele Premier League wysłali już odpowiedni wniosek do FIFA. O tym, czy krótkoterminowa zmiana w przepisach piłkarskich zostanie zatwierdzona, decydować będą Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej, którzy muszą wyrazić na to zgodę.

Jeśli nowy przepis znajdzie uznanie w oczach decydentów FIFA, to decyzja o jego wprowadzeniu w angielskiej ekstraklasie będzie zależała od 20 klubów. Sprawa ma charakter pilny.

The Sun twierdzi, że przedstawiciele FIFA  są świadomi tego, że napięty harmonogram spotkań po wznowieniu rozgrywek może mieć wpływ na zdrowie piłkarzy. Właśnie dlatego pomocnym ruchem miałoby być umożliwienie klubom dodatkowych dwóch zmian.

Przypomnijmy, że UEFA wyznaczyła termin zakończenia kampanii krajowych w Europie na 2 sierpnia, umożliwiając rozegranie Ligi Mistrzów i Ligi Europy między 7 a 29 sierpnia.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 6 komentarzy

StaszekOczko | 27.04.2020 14:43

Po co kombinować , anulować sezon jak w Holandii i tyle .

CiasnyWiesiek | 27.04.2020 17:28

Staszek- tobie juz mózg anulowali i widzimy tego konsekwencje. Jeżeli sezon byłby anulowany to są ogromne straty finansowe. Ja jako zwykly szarak płacący za transmisje meczy 90 zł miesięcznie jestem w plecy ponad 1000 zł w skali roku a gdzie ludzie z całego świata którzy płacili za bilety na mecze itp. Nie mówiąc już o sponsorach i braku premii dla klubów po ukończeniu rozgrywek.

CiasnyWiesiek | 27.04.2020 17:30

Aaa no i pensje piłkarzy którzy grali o nic to kolejny kolosalny wydatek.

StaszekOczko | 27.04.2020 17:37

w Holandii anulowali i tez tam straty finansowe sa :P wiadomo ze nie takie jak w PL ale jednak , A tak na marginesie przynajmniej sprawiedliwości stało by się zadość bo za dużo było drukowanie pod LFC w tym sezonie ;)

Simi1993 | 27.04.2020 17:42

StaszekOczko chyba sobie coś przypalil albo wypił , bo straszne farmazony wypisuje :)

majkelballack | 27.04.2020 18:03

Ja jednej rzeczy nie rozumiem.Dlaczego bierzecie pod uwagę to co wypisuje The Sun?Przecież to najgorsze źródło informacji pod słońcem.anglia.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy