REKLAMA
REKLAMA

Kluby Premier League bez decyzji ws. wznowienia sezonu

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Sky Sports  |  01.05.2020 18:01
Kluby Premier League bez decyzji ws. wznowienia sezonu

Kibice Liverpoolu  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Kluby Premier League nie podjęły żadnych decyzji w sprawie wznowienie sezonu 2019/20, ale potwierdziły swoją gotowość, jeżeli pozwolą na to rządowe wytyczne.

Oświadczenie Premier League:"Na dzisiejszym spotkaniu akcjonariuszy Premier League, kluby omówiły możliwe kroki w kierunku wznowienia sezonu 2019/20, kiedy będzie to bezpieczne i możliwe.

Powtórzono, że myśli wszystkich są z tymi, których bezpośrednio dotknęła pandemia koronawirusa. Co więcej, priorytetem Premier League jest zdrowie i bezpieczeństwo zawodników, trenerów, menedżerów, personelu klubu, kibiców i szerokiej społeczności.

Liga i kluby rozważają pierwsze nieśmiałe kroki naprzód i powrócą do treningów oraz gry tylko zgodnie ze wskazówkami rządu, pod opieką ekspertów medycznych i po konsultacji z zawodnikami i menedżerami.

Liga z zadowoleniem przyjęła utworzenie rządowej medycznej grupy roboczej ds. powrotu wyczynowego sportu, która po raz pierwszy spotkała się dziś rano.

Na dzisiejszym spotkaniu akcjonariuszy nie podjęto żadnych decyzji, a kluby wymieniły poglądy na temat otrzymanych informacji dotyczących "Projektu Restart". Uzgodniono, że PFA, LMA, zawodnicy i menedżerowie są kluczowi dla tego procesu i konsultacje będą kontynuowane.

Kluby potwierdziły swoje zaangażowanie w ukończenie sezonu 2019/20, utrzymanie uczciwości rozgrywek i z zadowoleniem przyjęły wsparcie rządu."
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 5 komentarzy

StaszekOczko | 01.05.2020 19:20

Tylko Anulować , nie ma się już nad czym zastanawiać ;)

Bonylad | 02.05.2020 00:19

Nie wszystkie kluby były za

dalmare | 02.05.2020 08:12

O ile generalnie uważam że pokonanie trudności wznowienia w Europie może być zwycięskim meczem z zarazą- to istnieje dodatkowa niewiadoma w tym wzorze, szczególnie w Anglii: zachowania kibicowskie, zwłaszcza tam bardzo różne od zdyscyplinowania reszty społeczeństwa; mogą być zagrożeniem zwłaszcza z powodu wyjątkowych okoliczności w Liverpoolu.

Bonylad | 03.05.2020 01:26

Mam rozwiązanie na Puchar Anglii.

Drużyna z największą strzeloną liczbą bramek, w tymże Pucharze.

wood | 23.05.2020 18:42

Czyli Portsmouth? ;)anglia.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy