REKLAMA
REKLAMA

Premier League wróci po 1 czerwca? Jest decyzja rządu

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Sky Sports  |  11.05.2020 16:16
Premier League wróci po 1 czerwca? Jest decyzja rządu

Piłkarze Manchesteru City  |  fot. Razvan Pasarica / SPORTPICTURES

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Rozgrywki Premier League wrócą po 1 czerwca? Jest to możliwe! Brytyjski rząd ogłosił w poniedziałek mapę drogową znoszenia aktualnych obostrzeń, które zostały wprowadzone w celu walki z koronawirusem.

Krok drugi mapy drogowej, który nie może rozpocząć się wcześniej niż 1 czerwca, obejmuje "zezwolenie na organizowanie wydarzeń kulturalnych i sportowych za zamkniętymi drzwiami z transmisją, przy jednoczesnym uniknięciu ryzyka kontaktów społecznych na dużą skalę".

Zwraca się jednak uwagę, że będzie to możliwe tylko wtedy, gdy poczynione zostaną wystarczające postępy w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa do tego czasu.

Premier League bez udziału publiczności


Jeżeli wszystko potoczy się po myśli rządu, rozgrywki Premier League będą mogły zostać wznowione po 1 czerwca. W najbliższych dniach można spodziewać się decyzji wszystkich 20 klubów w sprawie powrotu do gry.

Oczywistym jest natomiast, że w najbliższej przyszłości wszystkie spotkania będą rozgrywane bez udziału publiczności. Kiedy kibice będą mogli wrócić na stadiony Premier League?

"Może to być w pełni osiągalne znacznie później, w zależności od zmniejszenia liczby infekcji. Niektóre obiekty, które z założenia są zatłoczone, a ich otwarcie może okazać się trudne do zrealizowania z uwzględnieniem zasad dystansu, mogą nie być w stanie w tym momencie bezpiecznie się otworzyć, lub mogą być w stanie otworzyć się bezpiecznie tylko częściowo" - czytamy w dokumencie.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 4 komentarze

JasFasola | 11.05.2020 21:22

To zły pomysł !!!

Konradosmen | 11.05.2020 22:43

a miało być tak pieknie dla Liverpoolu juz by dawno świętował Wielkie Mistrzostwo Angli.. przy   zapełnionym całym miescie kibicami, jak w tamtym roku gdy wygrali LM, a tak to będzie mistrzostwo przy pustych ulicach przy pustych trybunach..

Bonylad | 12.05.2020 02:28

Za wcześnie na brawa


Dziś pierwszy dzień poluzowania i tłumy ludzi.

Za 14 dni znów podskoczy ilość zakażeń i na nowo zamkną.

mr_roba | 12.05.2020 17:07

Konradosmen
To niech zrezygnują z tytułu. Mogą powalczyć za rok. ;-)anglia.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy