REKLAMA
REKLAMA

Championship wróci szybciej od Premier League?

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: ESPN  |  13.05.2020 19:27
Championship wróci szybciej od Premier League?

Mateusz Klich  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Rozgrywki Championship mogą zostać wznowione znacznie wcześniej niż Premier League - informuje ESPN. Władze ligi są w tej kwestii optymistami i liczą, że uda się wznowić sezon już 6 czerwca.

Władze Premier League, wraz z przedstawicielami wszystkich 20 klubów, na razie nie ustaliły konkretnego terminu wznowienia rozgrywek. Zakładają jednak, że nastąpi to najwcześniej w drugiej połowie czerwca.

Znacznie konkretniejsze w tej kwestii jest EFL, które organizuje rozgrywki na niższych szczeblach - Championship, League One i League Two. W przypadku trzeciej i czwartej klasy rozgrywkowej wcześniejsze zakończenie sezonu jest możliwe, ale w grę wchodzi rozegranie play-offów o awans. Natomiast w przypadku Championship, władze EFL są przekonane, że uda im się dokończyć sezon, a jego wznowienie planowane jest na 6 czerwca.

Wszystkie 24 kluby Championship mają do rozegrania jeszcze dziewięć spotkań w trakcie sezonu zasadniczego. Po ich zakończeniu mają odbyć się jeszcze play-offy pomiędzy zespołami z miejsc od trzeciego do szóstego.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy