REKLAMA
REKLAMA

CAS rozpatrzy w czerwcu odwołanie Manchesteru City

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Sky Sports  |  19.05.2020 16:55
CAS rozpatrzy w czerwcu odwołanie Manchesteru City

Piłkarze Manchesteru City  |  fot. Razvan Pasarica / SPORTPICTURES

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Odwołanie Manchesteru City od nałożonego przez Europejską Unię Piłkarską (UEFA) dwuletniego zakazu występów w europejskich pucharach zostanie rozpatrzone przez Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w dniach 8-10 czerwca.

UEFA 14 lutego nałożyła na Manchester City zakaz oraz grzywnę w wysokości 24,9 miliona funtów . Powodem było "poważne naruszenie" przepisów UEFA dotyczących Finansowego Fair Play i licencji klubowych. UEFA informował, że angielski klub "zawyżył swoje przychody ze sponsoringu na swoich kontach i w informacjach o progu rentowności przekazanych UEFA w latach 2012-2016".

Manchester City niemal natychmiast poinformował o zamiarze złożenia apelacji od tego orzeczenia. Dyrektor generalny klubu Ferran Soriano zarzuty wobec klubu określił jako "fałszywe", zapowiadając jednocześnie, że "zrobi wszystko, co w jego mocy, aby to udowodnić".
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

Maciejus_ManUtd | 20.05.2020 08:49

Zakłamany klub. Oby ich zawiesili i nie chodzi mi o to że United z tego skorzystają. My mamy się zakwalifikować z top4. Jak nie zrobią z nimi porządku to następni np. Newcastle będzie robiło co będą chcieć.anglia.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy