REKLAMA
REKLAMA

Chelsea nie aktywowała klauzuli za Wernera!

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Sport.sky.de  |  07.06.2020 16:15
Chelsea nie aktywowała klauzuli za Wernera!

Timo Werner  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
W ostatnim czasie niemiecki Bild poinformował, że Timo Werner w nowym sezonie ma zasilić szeregi Chelsea FC. Tymczasem dyrektor sportowy RB Lipsk w osobie Olivera Mintzlaffa zakomunikował, że klub z zachodniego Londynu nie aktywował jeszcze klauzuli odstępnego dotyczącej reprezentanta Niemiec.

Według informacji środków masowego przekazu Werner ma wpisaną w umowie z klubem z Saksonii klauzulę odstępnego, wynoszącą 60 milionów euro. Faworytem do pozyskania piłkarza wydawał się Liverpool FC.

Ostatnie doniesienia sprawiają jednak, że na pozycję lidera wyścigu po piłkarza wskoczyła Chelsea. Niemniej trzeba pamiętać, że także Inter Mediolan i Juventus FC wyrażają zainteresowanie napastnikiem teamu z Saksonii.

Kluby Serie A wciąż w grze o Wernera?


- Ważną rzeczą było przedłużenie kontraktu z Timo, co zrobiliśmy zeszłego lata, umieszczając w nim klauzulę, która ma na celu dać możliwość zawodnikowi na zrobienie kolejnego kroku w piłkarskiej karierze - powiedział działacz Lipska w rozmowie ze Sky Germany.

- Teraz Timo kontroluje sytuację, a nie my. Do tej pory nie została aktywowana klauzula ani nie mieliśmy żadnego kontaktu w sprawie transferu zawodnika, w tym z Chelsea - kontynuował Mintzlaff.

- W związku z tym nie mamy nic do ogłoszenia. Timo Werner jest piłkarzem RB Lipski. Kilka tygodni temu zasygnalizował, że pracuje nad transferem, ale jak na razie nic w tej sprawie się nie wydarzyło - skwitował dyrektor sportowy przedstawiciela Bundesligi.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 11 komentarzy

Eternal | 07.06.2020 12:16

Jasiowi to pewnie głupio

Szmuggi | 07.06.2020 13:09

A dziennikarzyki już artykuły o numerze na koszulce pewnie pisali.. Głosuję za karą chłosty za pisanie newsów wyssanych z palca.

JasFasola | 07.06.2020 13:58

Eternal
Chelsea zapłaci , nie bój nic

Rob66 | 07.06.2020 14:02

A co się działo na fejsie ..Matko boska!

Simi1993 | 07.06.2020 14:06

Nic nadzwyczajnego tu nie napisali , zadna ani niemiecka , ani angielska prasa nie podawała że Chelsea już zapłaciła klauzulę , ale że maja dopiero to zrobić :)

piotruś83 | 07.06.2020 14:37

No wlasnie. Juz sie niektorzy jaraja, ze nie doszlo do transferu, a przeciez nic sie nie zmienilo. Informacje byly tylko o tym, ze Chelsea dogaduje sie z Wernerem na temat kontraktu i jest blisko porozumienia. Na aktywowanie klauzuli jeszcze tydzien czasu.

FCHollywood | 07.06.2020 17:30

Zawsze trzeba poczekac na oficjalkę. Wczoraj wielu gratulowało CFC zakupu, dziś nie jeden się z nich śmiał.

A co się faktycznie dzieje? Nic. Wciąż może trafić do Chelsea, jak i gdziekolwiek indziej. Na dzisiaj jest piłkarzem RB Lipsk.

Mucha52 | 07.06.2020 19:32

JasFasola utworzyłeś konto miesiąc temu w tym samym czasie dodałeś 60 komentarzy ani jeden na temat Realu za to około 30 na temat Liverpoolu każdy jeden negatywny. Nie od dziś wiadomo ze sukcesy Liverpoolu nie są w smak kibicom diabłów. Prawdziwy kibic Realu podchodzi raczej z dystansem dystansem do tematów Tematów związanych z Liverpoolem. Jeżeli nie potrafisz być za  swoim United czasach kryzysu i udajesz że im nie kibicujesz to p..da z ciebie nie kibic. dla dobra wszytich kibiców zrezygnuj z komentowania na tej stronie.

JasFasola | 07.06.2020 19:53

Mucha52 nie zrezygnuje ponieważ jestem najbardziej inteligentnym userem goal.pl

che2002 | 08.06.2020 07:52

Liga się jeszcze nie zaczęła, ale za to tu jaka rozrywka...

EdenCameBack | 08.06.2020 16:57

No chyba logiczne, że nie wpłaciła. W przypadku występowania klauzuli w kontrakcie jej wpłacenie jest ostatnim elementem. Najpierw musi być załatwiona pełna zgoda zawodnika z przyszłym klubem, podpisana umowa itp. Wpłacenie klauzuli powoduje zerwanie kontraktu, zawodnik jest chwilowo bez klubu. Czysto teoretycznie bez podpisanego porozumienia ten zawodnik mógłby wcale nie podpisać kontraktu z zespołem wpłacającym klauzulę. Proste.anglia.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy