REKLAMA
REKLAMA

Decyzja w sprawie derbów Liverpoolu w piątek

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: ESPN  |  08.06.2020 12:18
Decyzja w sprawie derbów Liverpoolu w piątek

Piłka Premier League  |  fot. Nike

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Wszystko wskazuje na to, że derby Liverpoolu rozegrane zostaną zgodnie z planem na Goodison Park. Wcześniej rozważano organizację tego meczu na neutralnym terenie. Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie w piątek.

Mecz Evertonu z Liverpoolem zaplanowany jest na 21 czerwca, ale pod znakiem zapytania stało jego rozegranie na Goodison Park. W ubiegłym miesiącu szefowie policji opowiedzieli się bowiem za tym, aby mecz odbył się na neutralnym terenie, aby zapobiec gromadzeniu się kibiców pod stadionem i łamaniu zasad dystansu społecznego w obliczu pandemii koronawirusa.

Zielone światło od władz miasta i policji


ESPN, powołując się na wypowiedź burmistrza Liverpoolu Joe Andersona dla The Athletic, informuje, że sytuacja uległa jednak zmianie. - Jesteśmy w lepszym miejscu niż cztery tygodnie temu i udało nam się przekazać, dlaczego tak ważne jest, aby nikt nie gromadził się poza stadionem ani w jego pobliżu - powiedział burmistrz Liverpoolu Joe Anderson.

- Od tamtej pory mieliśmy okazję rozmawiać z kibicami, a kluby zrobiły swoje i przekazały informacje, że kibice muszą trzymać się z daleka. Oba kluby wyraziły się jasno, Juergen Klopp również wyraził się jasno. Nie mam więc nic przeciwko meczom rozgrywanym na stadionach naszych klubów, zarówno derbach na Goodison Park, jak i spotkaniach Liverpoolu na Anfield - dodał Anderson.

- Policja dała jasno do zrozumienia, że popiera derby, które mają się odbyć. Poinformowała również, że to oni są odpowiedzialni za pilnowanie sytuacji poza stadionem i utrzymaniem dystansu społecznego - dodał burmistrz Liverpoolu.

Decyzja w piątek


Jak informuje Sky Sports, ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie dopiero w piątek. Grupa doradcza ds. bezpieczeństwa Rady Miasta Liverpoolu stosowne dokumenty w tej sprawie otrzymała dopiero w piątek i potrzebuje więcej czasu na zapoznani się z nimi.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

piotruś83 | 08.06.2020 12:03

\"Jest decyzja w sprawie derbów Liverpoolu\" i pierwsze zdanie \"Wszystko wskazuje na to\"

To w koncu jest decyzja, czy nie? :)

SkySports wlasnie podalo, ze decyzja zostanie podjeta w piatek...
od redakcji: Artykuł został już zaktualizowany o nowe informacje Sky Sports w tej sprawie. Dzięki za czujność.anglia.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy