REKLAMA
REKLAMA

Media: Ważna decyzja we Włoszech w kontekście COVID-19

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  12.06.2020 18:39
Media: Ważna decyzja we Włoszech w kontekście COVID-19

Kibice Interu  |  fot. SPORT PICTURES

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Na tydzień przed wznowieniem rozgrywek Serie A przedstawiciele Technicznego Komitetu Naukowego (CTS) podjęli ważną decyzję w sprawie pozytywnych wyników na COVID-19, które mogłyby mieć mieć u piłkarzy we Włoszech, sugerują włoskie agencja prasowe. W przypadku takiego zdarzenia ostatecznie tylko zarażony zawodnik zostałby poddany kwarantannie, a nie cała drużyna, jak pierwotnie zakładano.

Powyższe informacje potwierdzają doniesienia agencji prasowych ANSA, czy Adnkronos. Apelację w tej kwestii miała zgłosić Włoska Federacja Piłkarska.

Wygrał zdrowy rozsądek


Tym samym we Włoszech został prawdopodobnie zaakceptowany model, który stosowany ma być w Anglii, a już jest praktykowany w Hiszpanii, czy Niemczech. Pierwotnie założenie dotyczące włoskich klubów stawiało pod dużym znakiem zapytania dokończenie rozgrywek, bo jedno zarażenie nieszczęsny patogenem mogło praktycznie ponownie doprowadzić do koronapauzy.

Warto też podkreślić, że w przypadku zachorowania na COVID-19 w dowolnym zespole co prawda tylko zarażona osoba zostanie poddana 14-dniowej kwarantannie, ale pozostali członkowie drużyny będą musieli przechodzić regularne testy na obecność koronawirusa.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco
19.09 19:58