Wolverhampton z kompletem

Piłka Premier League

Gracze Aston Villi przegrali z Wolverhampton Wanderers 0:1. Tym samym gospodarze nie wygrali meczu w Premier League już od 21 stycznia 2020 roku.

Oba kluby mają w tym sezonie zupełnie inne cele. Gospodarze walczą o zachowanie ligowego bytu. Przed tym spotkaniem byli na przedostatnim miejscu w tabeli. Z kolei gracze gości rywalizują o europejskie puchary.

Jak wygląda potyczka? W 19. minucie przed szansą stanął Jimenez, lecz dobrze w bramce Aston Villi zachował się Nyland. Kilka minut potem okazję miał Doherty, lecz w decydującym momencie zabrakło mu nieco precyzji.

W 37. minucie próbował Grealish, ale na posterunku był golkiper Wilków. Kilka minut przed zmianą stron w dobrej sytuacji znalazł się zaś Jota, ale przestrzelił.

Na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekaliśmy do 62. minuty. Wówczas Jonny (leżąc) był w stanie zagrać do Dendonckera. Ten dokładnie przymierzył i przybliżył Wolves do zdobycia trzech oczek.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i goście pokonali ekipę z Birmingham 1:0. Obecnie gracze Aston Villi zajmują 19. miejsce (27 punktów). Piłkarze Wolverhampton są zaś już na piątej lokacie. W dotychczasowych meczach zainkasowali 52 oczka.