Wolverhampton z kompletem

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  27.06.2020 15:27

Piłka Premier League  |  fot. Nike

Gracze Aston Villi przegrali z Wolverhampton Wanderers 0:1. Tym samym gospodarze nie wygrali meczu w Premier League już od 21 stycznia 2020 roku.

Oba kluby mają w tym sezonie zupełnie inne cele. Gospodarze walczą o zachowanie ligowego bytu. Przed tym spotkaniem byli na przedostatnim miejscu w tabeli. Z kolei gracze gości rywalizują o europejskie puchary.

Jak wygląda potyczka? W 19. minucie przed szansą stanął Jimenez, lecz dobrze w bramce Aston Villi zachował się Nyland. Kilka minut potem okazję miał Doherty, lecz w decydującym momencie zabrakło mu nieco precyzji.

W 37. minucie próbował Grealish, ale na posterunku był golkiper Wilków. Kilka minut przed zmianą stron w dobrej sytuacji znalazł się zaś Jota, ale przestrzelił.

Na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekaliśmy do 62. minuty. Wówczas Jonny (leżąc) był w stanie zagrać do Dendonckera. Ten dokładnie przymierzył i przybliżył Wolves do zdobycia trzech oczek.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i goście pokonali ekipę z Birmingham 1:0. Obecnie gracze Aston Villi zajmują 19. miejsce (27 punktów). Piłkarze Wolverhampton są zaś już na piątej lokacie. W dotychczasowych meczach zainkasowali 52 oczka.

Komentarze | 9 komentarzy

gk87 | 27.06.2020 16:12

Brawo Wilki

chelsea4life | 27.06.2020 16:12

Villa to dla mnie wielkie rozczarowanie w tym sezonie. Myślałem, że się spokojnie utrzymają, a grają fatalnie. Nie wiem na co dokładnie poszło te 150 mln na transfery. Totalna porażka.

FCHollywood | 27.06.2020 17:33

Mecz tragedia, antyreklama piłki. Według mnie zbyt wczesna pora na granie i takie efekty.

Wilki bardzo szczęśliwe i cenne punkty. Villa według mnie spadek.

devious666 | 27.06.2020 18:14

Wolves w ostatnich 8 meczach ligowych zaliczyli 7 czystych kont, tracąc tylko 2 bramki z Tottenhamem... Szacunek!

Fajna drużyna i mam nadzieję, załapią się po raz kolejny do europejskich pucharów :)

devious666 | 27.06.2020 18:18

A Villa chyba spadek, niby cały czas są w "peletonie" bo WHU, Bournemouth i Watford grają równie żałośnie, a Norwich jest jeszcze gorsze - ale po prostu mają ciężki terminarz najbliższych gier (m.in. LFC, MU, Everton, Arsenal) a ich forma jest po prostu beznadziejna. Tam poza Grealishem nie ma komu grać, to nie jest ekipa na Premier League po prostu...

W tym sezonie zarówno w walce o miejsca 3-6 jak i w walce o utrzymanie mamy swoisty "wyścig żółwi" - możliwe, że rekordowo mało punktów trzeba będzie uzbierać by zająć zarówno 3-cie jak i 17-ste miejsce...

kazikool | 27.06.2020 23:55

Heh, do Villi mam o tyle sentyment, że miałem przyjemność oglądać z trybun Old Trafford, jak ładnie przegrywają.
A tak na serio, to ligą angielską interesuję się od jakiś 20 lat i szkoda mi takiej marki, bo kiedyś był to solidny średniak, który potrafił wypuszczać perełki. Nie mniej w komentarzach wszyscy piszą o Villi, a nikt nie wspomniał, jaki cudowny sezon grają Wilki. Wiadomo, nie jest to jakaś ambitna piłka, tylko taka która głównie bazuje na szybkości pewnego napakowanego gościa, nie mniej wielu wieszczyło spadek ich formy, a oni nadal punktują aż miło. Jako kibic United zaczynam się ich obawiać, bo są po prostu solidni w swojej prostocie i szczerze mówiąc, wcale bym się nie zdziwił, gdyby doszli nawet do finału LE

marcinkotulski | 28.06.2020 00:21

@kazikool
W tym sezonie faktycznie Adama Traore często robi różnicę, ale w zeszłym grał przeważnie słabo a jako beniaminek skończyliśmy na 7. miejscu i w europejskich pucharach.

Obecne Wilki to dobrze naoliwiona maszyna. Może wygląda to proste, ale takie nie jest. W tej drużynie każdy wie co ma robić i jest odpowiednia mentalność. Praktycznie każdy mecz jest odpowiednio przygotowany a zespół robi wszystko, żeby gra wyglądała tak jak zakłada plan. Nie mam wątpliwości, że wszystko to jest zasługą jednego gościa. I nie jest to Adama Traore.

To Nuno Espirito Santo poskładał tę drużynę. Przyszedł z wizją, którą realizuje od pierwszego dnia w klubie. To Nuno jest naszą największą gwiazdą i tym, którego za wszelką cenę trzeba zatrzymać.

Filipek2303 | 28.06.2020 10:37

No i pięknie,choć mecz nie zachwycił  to widać było piłkarską wyższość Wilków. Kibicuje tej drużynie od kilku lat. Premiership to nie tylko giganci, właśnie takie zespoły widać mogą też sporo namieszać. Pozdro dla wszystkich fanów Wilków,

redsik | 28.06.2020 16:59