Hit dla Chelsea! Liverpool mistrzem Anglii!

dodał: Oskar Szatraj  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  25.06.2020 23:10

Frank Lampard  |  fot. SPORT PICTURES

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Piłkarze Chelsea pokonali na własnym stadionie Manchesterem City 2:1. Londyńczycy tracą już tylko punkt do trzeciego Leicester i pewnie zmierzają w stronę awansu do następnej edycji Ligi Mistrzów. Dzięki wygranej ,,The Blues'', Liverpool zapewnił sobie pierwszy tytuł mistrza Anglii od trzydziestu lat!

W hicie 31. kolejki Premier League czwarta w tabeli Chelsea Londyn podejmowała na Stamford Bridge wicelidera Manchester City. Oba zespoły wygrały swoje pierwsze mecze po wznowieniu rozgrywek, więc mogliśmy spodziewać się interesującego meczu. Dodatkowo, każda strata punktów przez ,,The Citizens’’ oznaczała, że Liverpool będzie pewny zdobycia tytułu mistrzowskiego.

Piłkarze Pepa Guardioli od pierwszych minut kontrolowali przebieg spotkania. Dominowali w posiadaniu piłki oraz konstruowali groźne sytuacje w ofensywie. Dobrą okazję na pokonanie Kepy miał między innymi Bernardo Silva, jednak jego strzał został zablokowany przez obrońców. Chelsea mogła odpowiedzieć za sprawą Barkleya i Christensena, ale piłka po ich strzałach nie wpadła do siatki.

W 36. minucie gospodarze objęli prowadzenie po błędzie graczy City. Po rzucie rożnym wykonywanym przez gości, futbolówka znalazła się na połowie boiska, gdzie nie porozumieli się Mendy i Gündoğan, co wykorzystał Pulisic. Reprezentant Stanów Zjednoczonych przechwycił piłkę i pobiegł w stronę, znalazł się w sytuacji sam na sam z Edersonem i uderzył precyzyjnie w prawy róg zdobywając gola na 1:0.

Manchester City po przerwie nie zwalniał tempa, dzięki czemu w 55. minucie doprowadził do remisu. De Bruyne wykonywał rzut wolny ze skraju pola karnego i uderzył doskonale w lewy górny róg bramki, nie dając Kepie szans na obronę.

Pep Guardiola nie zamierzał na tym poprzestać i wprowadził na murawę Gabriela Jesusa i Davida Silvę. Ich wejście jeszcze bardziej ożywiło grę, ponieważ gospodarze coraz częściej byli w polu karnym Kepy i stwarzali kolejne sytuacje na zdobycie drugiej bramki.

W 78. minucie Chelsea miała kapitalną szansę na objęcie prowadzenia, po tym, jak Fernandinho zagrał ręką we własnym polu karnym i otrzymał czerwoną kartkę. Arbiter po analizie VAR podyktował rzut karny, który na gola zamienił Willian.

Grający w osłabieniu zawodnicy Manchesteru City próbowali jeszcze zdobyć gola, jednak Chelsea broniła się dobrze i nie pozwoliła gościom na zbliżenie się do pola karnego. W weekend oba zespoły zagrają na wyjazdach w ćwierćfinale FA Cup. Chelsea zmierzy się z Leicester, natomiast Manchester City podejmie Norwich.

Komentarze | 37 komentarzy

Wardogs | 25.06.2020 23:12

City nie dosc ze nie bedzie wykluczone z pucharow, to jeszcze robia sedziow w jaja
Jak tam 1:6 co jeden gosciu typowal? ssij mi lache i zaplac mi za to

Brawo Liverpool, zasluzone mistrzostwo ale dzieki nam polecialo to tak szybko.
City niech zbankrutuje a nie sorry City jak i Barca lepiej niech dziala z pomoca sedziego

Pulisic sie splacil w tym meczu, gosc daje ból głowy jezeli chodzi o nowy sezon. Ziyech Prawe skrzydlo tak myslalem przed pandemia no i wolalbym dostac sobie za to dac w leb
Christensen tez mi zaimponowal, nie dosc ze prawie strzelil bramke to ten gong po strzale Mendy'ego? przyjal jak zawodnik a nie jak symulant
a Chelsea leci dalej, dziekuje Frankie ze stawiasz na mlodych, co raz blizej top4.

Minus:
Kepa? co on zrobil przy tym wolnym.. rzucil sie jak pi...

Blue is the colour, football is the game
We are all together, and winning is our aim
So cheer us on through the sun and rain
Cause Chelsea, Chelsea is our name

che2002 | 25.06.2020 23:12

Super wynik. Super mecz. Super bramki.
Gratulacje dla drużyny z Liverpoolu. Zasłużyli na mistrza.

Zbanowany | 25.06.2020 23:12

Piękny wynik.

LFCISS | 25.06.2020 23:13

YNWA

Mucha52 | 25.06.2020 23:15

Gratki dla Chelsea za dzisiejsze zwycięstwo myśle ze zasłużone oraz gratki kibiców Liverpoolu oficjalnie już mają tego upragnionego mistrza po tylu latach.

wood | 25.06.2020 23:15

Ogolnie spoko mecz. Pulisic z tygodnia na tydzien co raz lepszy... Pulisic Werner Ziyech trio? Zapowiada sie dobrze.
Brawo dla Liverpoolu za tytuł mistrzowski.

Co irytowało? Oczywiscie to ze np Chelsea strzela gola a komentatorzy c+ odrazu wspominają o tytule. Chelsea traci gola i to samo.
Ja wiem, ze oni dzis wygrali tytuł, ale dla Chelsea to tez ważny mecz w kwestii walki o top4...

wood | 25.06.2020 23:16

I nie mam tutaj absolutnie nic do Liverpoolu, gratulacje za w pełni zasłużone mistrzostwo. Chodzi mi tylko o komentatorów.

Konradosmen | 25.06.2020 23:16

to zaraz pewnie całe miasto w Liverpoolu wyjdzie na ulice nie licząc drobnyc kibiców evertoonu ktorzy cięzko pewnie ten sukces the reds przezywają z zazdrości./
chelsea dobrze ze wygrała choc przed tym meczem nie oczekiwałem po nich tak duzo , liczyłem na remis, a tak to wygrali walcza o LM...a Liverpool ma juz oficjalny tytuł,choc wiadomo od grudnia  ze mistrzem Angli będzie./

MarseilleFan | 25.06.2020 23:17

Dobry mecz, chociaż City nie pokazało dzisiaj niczego wielkiego. Gol strzelony z wolnego dzięki geniuszowi Kevina i jeden słupek Sterlinga. Chelsea zasłużenie wygrała. Podoba mi się ich gra po tej przerwie, gdzie Kante ustawiony jest przed obroną i dzieki temu środkowi pomocnicy mają więcej swobody z przodu. Chelsea z taką grą to jeszcze o wice mistrzostwo powalczy :D

redsik | 25.06.2020 23:18

karma wraca, kiedyś Chelsea pomogła zdobyć mistrzostwo Man City a dzisiaj Chelsea pomogła zdobyć mistrzostwo LFC. Dziękujemy, piękny sezon z perspektywy kibica czerwonych, liczę że Alisson zgarnie złote rękawice a LFC pobije rekord pkt. czyli minimum 101 w tym sezonie.

Piękna bramka De Bruyne ale Pulisic też ładnie, dobry meczyk, za tydzień postawimy kropkę nad i, czuję że wygramy na Etihad i to będzie wisienka na torcie tego sezonu, już odliczam dni :D

Wardogs | 25.06.2020 23:18

to Liverpool powinien sie teraz podlozyc by Chelsea zajela 2 miejsce :D
Tak wiem, marzyc mozna.
Ale jezeli Chelsea wygra z Młotami na Upton Park to top4 juz jest pewne na te 80 procent

AirCanada | 25.06.2020 23:19

N̶e̶x̶t̶ ̶y̶e̶a̶r̶ ̶i̶s̶ ̶o̶u̶r̶ ̶y̶e̶a̶r̶

The end.

Deatling | 25.06.2020 23:19

Czemu nie pokazywali reakcji kibiców Chelsea ?? wiem, że dla Liverpoolczyków to jest mega szczęśliwy dzień, ale my kibice Chelsea też mieliśmy olbrzymi powód do radości. Skazywana na porażkę drużyna kontra Manchester, który  8 bramek w 2 meczach załadował nonono a tu jednak chelsea dała radę, wynik 2-1 totalnie nie oddaje tego meczu bo wynik mógł być dużo wyższy :) Gratulacje dla Liverpoolu.

Rob66 | 25.06.2020 23:20

Dzięki CFC.
We are The best

Pasjonat | 25.06.2020 23:22

Nareszcie :)

CiasnyWiesiek | 25.06.2020 23:22

Brawa dla Liverpoolu ! Gdzie są Ci wszyscy matematycy i pseudo inteligenci teraz którzy mówili że Liverpool nie wygra mistrza ?

Konradosmen | 25.06.2020 23:23

Pierwszy raz w historii nowego mistrza Anglii poznaliśmy na siedem kolejek przed końcem sezonu. Liverpool FC wraca na szczyt po 30 latach, triumfując po raz pierwszy w erze Premier League."
taka statystyka też świadczy  o wielkiej dominacji Liverpoolu w lidze

Simi1993 | 25.06.2020 23:24

Mam pytanie do kogoś kto oglądał mecz jak to wyglądało gdyż nie mogłem niestety obejrzeć (Praca)
Obawiałem się tego meczu , Zwycięstwo mnie bardzo cieszy :)

Korzystając z okazji wszystkim kibicom LFC z goal.pl i nie tylko składam GRATULACJE z okazji zdobycia Mistrzostwa ;)

gk87 | 25.06.2020 23:24

Brawo Chelsea i BRAWO Liverpool, zasłużyli, rozniesli w tym sezonie ligę.

traum | 25.06.2020 23:25

doczekaliśmy się :D rozjechali ten sezon, coś pięknego :D

ynwa i miłego wieczoru wszystkim!

The Kop | 25.06.2020 23:26

Brawo dla Chelsea za walkę. W końcu możemy cieszyć mistrzostwem wywalczonym na boisku nie jakimś zamykaniem sezonu czy gadaniu o przyszywanym mistrzu.
Jedziemy do Mechesteru jako mistrzowie.
YNWA LFC!!!!!!!

wood | 25.06.2020 23:29

Simi1993 - w zasadzie wygladalo to ok. Pulisic duzo szumu z przodu, Kante na pozycji na jakiej powinien grac a nie jako skrzydłowy czym ofensywny. Boki obrony raczej przeciętne jak zwykle zreszta. Myslalem ze City bardziej przyciśnie a w zasadzie wygladalo to dosyc ok. Bylo tez pare zmian wiadomo ale mysle ze zmierza to w dobrym kierunku :)

radek281291 | 25.06.2020 23:32

Ciekawy, otwarty mecz na szczycie tabeli. Chelsea zagrała przede wszystkim dla siebie i gratulacje, że im się to udało. Mogli strzelić co najmniej jeszcze jedną bramkę, ale i tak ich plan wypalił. Mam nadzieję, że czasy autobusu "De speszjal łan" nie wrócą na Stamford Bridge i Frank rozwinie jeszcze bardziej tę drużynę

Te wybicia piłki z linii bramkowej City mocno irytowały jak kilka poprzednich razy ;D ale fajnie, że to już koniec!!! :)

W dupie z trollami, jesteśmy mistrzami!!!!! :)

kubisCFC | 25.06.2020 23:33

Simi1993

Chelsea nastawiona na kontry. Nieźle poukładana w obronie, zamknięta przed własną 16. Tak głównie wyglądała 1 połowa i bramka Pulisica z kontry.
Druga połowa podobnie. Po bramce KDB z wolnego próbowali odważniej podejść i wywalczyli karnego + czerwo dla gracza City. W przewadze już grali by dobrać.

Gratulacje do LFC!

The Kop | 25.06.2020 23:33

Simi1993
Jak dlamnie to MC wyglądała lepiej chodź więcej szczęścia też miał MC. Chelsea miała więcej groźniejszych sytuacji,grając głównie z kontry.Karny i czerwień jak najbardziej słusznie. Mecz mógł się podobać.

Wardogs | 25.06.2020 23:34

Simi1993
Ciezko nazwac jak to wygladalo z meczu
Ogolnie Chelsea miala szanse na 4 bramki, ale gdy bylo 1:0 nagle byl wolny na 1:1 ( dla mnie nie do odgwizdania ) kontra dla City i Sterling walnal w slupek po wyjsciu Kepy na okolo 10 metr. Wg mnie CHelsea zwyciezyla dzieki Frankiemu mimo ze na boisku go nie ma.
Nie wiem czy on nie bedzie drugim Conte, z lagodniejszym podejsciem on mentalnoscia i powiazaniem z Chelsea wprowadza pilkarzy ze wyciagaja z siebie 110 procent.

kubisCFC | 25.06.2020 23:34

Simi1993

Wardogs | 25.06.2020 23:38

Dodatkowo badzmy powazni
Mount nie ma zbyt dlugiego doswiadczenia w Premier League a gra na swietnym poziomie
Abraham, ciezko ocenic bo przychodzi Timo a po pandemii wchodzi z lawki
Czekam na lepsza postawe Loftus Cheek po mega ciezkiej kontuzji i na to az Frankie postawi w koncu na Tomoriego bo ma ta trójka zdecydowanie na to potencjal liczac Abrahama.Ale gdy Tomori wystrzeli bedzie mial ból glowy Abramowicz czy Lamps czy kupowac SO czy nie

Simi1993 | 25.06.2020 23:43

Dziękuję wszystkim za info o meczu :)

dzichart | 25.06.2020 23:51

Chciałem zaznaczyć Gilmoura tutaj, kiedy wchodził z ławki rozmawiałem z ziomkiem że szkoda że tak późno wchodził i dlaczego? Myślę że to raczej z powodu taktycznego no bo skoro w meczu z liverpoolem udowdnił że nie ciąży na nim żadna presja no to co? City miało by być tą górną granicą i chwile później kontratak i Billy zamiast szybko podać komu kolwiek to zwolnił, szybciutko się  rozejrzał i zrobił piękny przerzut, jak to powiedział Twarowski jak by miał laser w nodze. To musiał być powód taktyczny

aborur | 25.06.2020 23:51

MAMY TOooooo YESSSsss ;))!!!!!!!!!!

dzichart | 25.06.2020 23:59

Gazza | 26.06.2020 00:52

Lampard był genialnym piłkarzem i powoli staje się genialnym trenerem. Nic dziwnego, bo gość przewyższa inteligencja całą Premier League.

Galard | 26.06.2020 04:50

Przede wszystkim gratulacje dla Liverpoolu za mistrzostwo- w tym sezonie absolutnie nie było mowy o wyscigu, bo wszystkie mecze ,,na styk" były za 3 ptk. Nie ma za bardzo sie co dziwić, ze w tym meczu City nie pokazało zbyt wiele, bo raczej ciężko o motywację (jak chociażby rok temu) gdy sprawa mistrzostwa jest przesądzona. Z wieszaniem psow poczekalbym do LM i pucharu. Niemniej - ważne 3 ptk dla Niebiskich-oby w przyszłym sezonie zagrali w LM.

EdenCameBack | 26.06.2020 09:25

Świetny mecz, szkoda że Pulisic nie zdobył drugiej bramki- kapitalne dwie solowe akcji których nie powstydziłby się Hazard. Obie drużyny miały swoje szanse i równie dobrze mogłoby to się skończyć w drugą stronę. Jednak w porównaniu z meczem z AV niebo a ziemia. Dużo lepsze zawody.

mervel | 26.06.2020 12:11