Przełamanie Arsenalu! Southampton pokonane

Granit Xhaka

Arsenal w meczu 31. kolejki Premier League, przełamał passę trzech porażek z rzędu i pokonał Southampton 0:2. Kanonierzy awansowali dzięki temu zwycięstwu o dwie pozycje i obecnie zajmują dziewiąte miejsce. Mecz był wyrównany, ale to Arsenal wykazał się lepszą skutecznością.

Pierwsza połowa spotkania była dosyć wyrównana, choć to strzały po akcjach Arsenalu częściej były kierowane w światło bramki. Piłkarze z Londynu dość szybko zdobyli gola bo już w 9. minucie. Bramka zdobyta przez Edwarda Nketiaha została jednak anulowana, gdyż sędzia dopatrzył się spalonego

Młody Anglik w 20. minucie zdobył za to prawidłową bramkę. Fatalnie zachował się bramkarz gospodarzy – McCarthy, który podał piłkę wprost pod nogi Nketiaha. Napastnik Arsenalu skierował futbolówkę do siatki i otworzył wynik spotkania.

W drugiej połowie lepiej spisywał się zespół Świętych. Stwarzali sobie dużo sytuacji bramkowych i było widać, że walczą w tym meczu o wyrównanie. Ich starania zniweczył w 85. minucie Stephens, który otrzymał czerwoną kartkę. Po tej sytuacji sędzia przyznał zawodnikom Arsenalu rzut wolny, Lacazette oddał strzał, który został obroniony przez bramkarza Świętych, ale piłkę dobił do bramki Willock.