Pewna wygrana Świętych, samobój Bednarka

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  28.06.2020 19:25

Jan Bednarek  |  fot. Grzegorz Wajda

Cztery gole obejrzeliśmy w niedzielę na Vicarage Road. Southampton w wyjazdowym meczu pokonał 3:1 Watford.

Niedzielne spotkanie bardzo dobrze ułożyło się dla gości, którzy już w 16. minucie objęli prowadzenie. Świetną akcję przeprowadził wówczas Danny Ings, który wbiegł z piłką pomiędzy kilku rywali, a następnie płaskim uderzeniem z dystansu zaskoczył bramkarza Watfordu. Jak się okazało była to jedyna bramka w pierwszej połowie.

Na kolejnego gola w tym meczu musieliśmy poczekać do 70. minuty. Wówczas fatalny błąd popełnił Ben Foster, po którego wyrzucie piłkę przejął Ings. Napastnik Świętych następnie wbiegł z pole karne i uderzeniem z prawej strony umieścił ją w bramce

W 79. minucie Watford odzyskał nadzieję na uratowanie w tym meczu chociaż jednego punktu, po tym jak niefortunnie piłkę do własnej bramki skierował reprezentant Polski Jan Bednarek. Goście rozwiali je jednak trzy minuty później. Pięknym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego bramkarza gospodarzy pokonał James Ward-Prowse, ustalając tym samym wynik meczu na 3:1 dla gości.