Newcastle i Everton z trzema punktami

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  01.07.2020 20:55

Jordan Pickford  |  fot. Grzegorz Wajda

Pięć goli padło na Vitality Stadium, gdzie AFC Bournemouth uległo Newcastle United 1:4. W innym meczu 32. kolejki angielskiej ekstraklasy rozgrywanym w środowy wieczór Everton pokonał przed własną publicznością 2:1 Leicester City.

AFC Bournemouth - Newcastle United 1:4

Gospodarze przystępowali do swojej potyczki, mając wciąż nadzieję na utrzymanie ligowego bytu. Tymczasem ekipa z siedzibą na St. James Park zamierzała zrobić kolejny krok w kierunku spokojnego dokończenia sezonu bez niepotrzebnego stresu. Już po 30 minuach Newcastle mogło pochwalić się dwubramkowym prowadzeniem. Najpierw w piątej minucie gola na 1:0 strzelił Dwight Gayle. Z kolei w 30. minucie precyzyjnym uderzeniem z bliska wyróżnił się Sean Longstaff. W drugiej połowie rzęź niewiniątek dopełnili jeszcze Miguel Almiron oraz Valentino Lazaro, na co gospodarze byli w stanie odpowiedzieć tylko honorowym trafieniem Dana Goslinga.

Everton - Leicester City 2:1

Dzisiejszego wieczoru nie brakowało emocji na Goodison Park, gdzie podopieczni Carlo Ancelottiego mierzyli się z Lisami. Wynik meczu gospodarze otwarli wręcz błyskawicznie, gdy Richarlison wykorzystał w 10. minucie podanie od Anthony''go Gordona. Everton na jednym trafieniu jednak nie poprzestał, podwyższając prowadzenie w 16. minucie za sprawą Gylfi Sigurdssona. Leicester zdobyło co prawda bramkę kontaktową w pierwszych fragmentach drugiej części gry, gdy zamieszanie pod bramką Jordana Pickforda wykorzystał Kelechi Iheanacho, ale to było wszystko, na co było stać team z King Power Stadium, przegrywając ostatecznie 1:2.