Watford z trzema punktami, kapitalny gol Welbecka

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  07.07.2020 20:57

Danny Welbeck  |  fot. Sport Pictures

Watford FC pokonał 2:1 Norwich City w meczu 34. kolejki angielskiej ekstraklasy. Szerszenie zaliczyli jednocześnie swoje siódme zwycięstwo w sezonie.

Arcyciekawie zapowiadała się potyczka na Vicarage Road, gdzie mierzyły się ze sobą dwie drużyny z dolnych regionów ligowej klasyfikacji. Gospodarze chcieli odskoczyć od strefy spadkowej. Z kolei team Daniela Farke chciał poszukać szansy na przedłużenie nadziei na utrzymanie.

Pierwsza odsłona w wykonaniu obu ekip była niezwykle atrakcyjna. W pierwszych fragmentach rywalizacji prowadzenie objęli goście, gdy w czwartej minucie efektownym golem wyróżnił się Emiliano Buendia. Radość w szeregach Norwich z korzystnego wyniku trwała jednak tylko do 10 minuty, gdy strzałem głową wyrównał Craig Dawson.

Tymczasem po zmianie stron w 55. minucie gry na listę strzelców wpisał się Danny Welbeck, który popisał się genialnym golem z przewrotki. Tym samym podopieczni Nigela Pearsona wygrali spotkanie 2:1, notując swoje szóste zwycięstwo w sezonie w roli gospodarza.