REKLAMA
REKLAMA

Milik do Tottenhamu, a Brazylijczyk w Napoli?

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Daily Mail  |  07.07.2020 21:22
Milik do Tottenhamu, a Brazylijczyk w Napoli?

Arkadiusz Milik  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Ciekawe doniesienia pojawiły się na łamach Daily Mail w sprawie przyszłości Arkadiusza Milika. Tottenham Hotspur jest podobno gotowy oddać Lucasa Mourę w zamian za Polaka. Przypomnijmy, że wychowanek Rozwoju Katowice już od dłuższego czasu odmawia przedłużenia kontraktu z klubem z Kampanii.

W zasadzie przesądzona wydaje się zmiana barw klubowych przez Milika tego lata. Do tej pory wydawało się, że faworytem numer jeden w sprawie pozyskania jest Juventus FC. Okazuje się, że finalista ostatniej edycji Ligi Mistrzów nie zamierza składać broni w sprawie transferu Polaka.

Popularny angielski serwis sugeruje, że sternicy The Spurs są gotowi oddać Brazylijczyka Mourę do Napoli. Zawodnik ten zasłynął przede wszystkim z tego, że w poprzedniej kampanii popisał się hat-trickiem w Lidze Mistrzów. W każdym razie od grudnia minionego roku piłkarz nie zdobył bramki dla Tottenhamu.

Kto zyskałby bardziej na transakcji?


Brazylijczyk w przyszłym miesiącu skończy 28 lat. Jego nominalną pozycją wydaje się prawe skrzydło, chociaż niejednokrotnie zawodnik był też ustawiany w roli wysuniętego napastnika. W szeregach Azzurrich piłkarz byłby jednak najpewniej traktowany jako następca Jose Callejona.

W trakcie kampanii 2019/2020 brazylijski zawodnik wystąpił łącznie w 42 spotkaniach, notując w nich siedem trafień i trzy asysty.

W związku z tym, że klub z południa Włoch wycenia polskiego napastnika na 50 milionów euro, to najpewniej oprócz Lucasa Moury przedstawiciele Premier League musieliby dołożyć konkretną sumę pieniędzy, aby doprowadzić do finalizacji transakcji.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy