Watford lepsze od Newcastle

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  11.07.2020 15:22

Piłka Premier League  |  fot. Nike

Zawodnicy Watfordu FC - w meczu Premier League - wygrali z Newcastle United 2:1. Obie bramki dla triumfatorów zdobył Deeney (z rzutów karnych).

W zdecydowanie gorszej sytuacji przed tym spotkaniem byli gospodarze. Zawodnicy Watfordu mieli bowiem jedynie trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. Ze znacznie większym spokojem przystępowali do tego spotkania rywale. W końcu piłkarze Newcastle United mieli po 34. kolejkach 43 punkty i zajmowali bezpieczne 13. miejsce.

W pierwszej połowie zobaczyliśmy tylko jednego gola. W 23. minucie zawodnicy Srok mieli rzut rożny, piłkę na długi słupek przedłużył Fernandez, a tam czekał już Gayle, któremu pozostało tylko dostawić nogę.

Do wyrównania doszło w 52. minucie. Wówczas z jedenastki nie pomylił się Deeney. Zawodnik Watfordu uderzył mocno w środek bramki strzeżonej przez Dubravkę.

W 80. minucie sytuacja się powtórzyła. Po raz kolejny sędzia przyznał Szerszeniom rzut karny. Znowu do piłki podszedł Deeney. Piłkarz Watfordu uderzył w środek, golkiper Srok rzucił się w swoją prawą stronę i mieliśmy 2:1.

Finalnie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i zawodnicy Watfordu zwyciężyli 2:1. Obecnie gracze Szerszeni mają 34 punkty i zajmują 17. miejsce. Sroki pozostają na 13. lokacie.