REKLAMA
REKLAMA

Oświadczenie UEFA ws. decyzji dotyczącej Man City

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: BBC  |  13.07.2020 12:35
Oświadczenie UEFA ws. decyzji dotyczącej Man City

UEFA

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Dwuletnie zawieszenie Manchesteru City w europejskich pucharach zostało uchylone przez Sąd Arbitrażowy ds. Sportu, który uznał, że nie było wystarczających dowodów na to, że angielski klub złamał przepisy finansowego fair-play. Ponadto niektóre ze spraw uległy przedawnieniu. Tymczasem oświadczenie w tej kwestii wydała Europejska Unia Piłkarska.

Oświadczenie UEFA ws. zmiany kary dla Manchesteru City"Uefa przyjmuje do wiadomości decyzję podjętą przez Sąd Arbitrażowy ds. Sportu, dotyczącą zmniejszenia sankcji nałożonych na Manchester City FC przez niezależny organ kontroli finansowej klubu za domniemane naruszenie przepisów dotyczących licencjonowania klubów i finansowego fair play" - czytamy na wstępie.

"UEFA zauważa, że ​​Sąd Arbitrażowy ds. Sportu stwierdził, że nie było rozstrzygających dowodów na poparcie wszystkich wniosków kontroli finansowej w tej konkretnej sprawie oraz że wiele domniemanych naruszeń uległo przedawnieniu z powodu pięcioletniego okresu przewidzianego w przepisach UEFA" - czytamy dalej.

"W ciągu ostatnich kilku lat finansowe fair-play odgrywało znaczącą rolę w ochronie klubów i pomagało im w utrzymaniu stabilności finansowej, a UEFA i ECA [Europejskie Stowarzyszenie Klubów] nadal przestrzegają swoich zasad" - brzmi oświadczenie.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 16 komentarzy

Mr_Devil | 13.07.2020 12:48

wolne sądy!
wolne sądy!
;D

Joker | 13.07.2020 15:55

Sąd nie jest od wydawania populistycznych wyroków, bo komuś coś się wydaje, przed sądem trzeba oskarżonemu udowodnić jego winę, aby go skazać. Przynajmniej w cywilizowanym świecie, a więc Polski tu nie zaliczam żeby nie było wątpliwości...

theNINE | 13.07.2020 16:31

"Przedawnienie z powodu pięcioletniego okresu przewidzianego w przepisach UEFA"

I akurat w 2020 roku oskarżyli ich za czyny z 2014r... dobre :D

Co do decyzji, nie wypowiadam się bo nie znam szczegółów. Mam nadzieję że ocena była sprawiedliwa i tyle.

Mr_Devil | 13.07.2020 17:41

@Joker
w tej sprawie najtwardszym dowodem była wewnętrzna korespondencja (maile..)jednego z dyrektorów City. Próba utrudniania śledztwa, też jest dowodem na chęć ukrycia prawdy. Przez wiele lat, media opisywały różne mechanizmy, jak może wyglądać ten proceder. Wszyscy wiedzieli, że City wpompowuje lewą kasę, tylko nie było twardego dowodu.. do czasu.. I teraz mamy wyrok. Pytanie, co zostało przedawnione? Może przedawnili ten główny wątek (dowód..) a reszta, to wg sądu tylko nieistotne poszlaki?

ps.
mój żart faktycznie trochę niestosowny, szczególnie w powyborczy poniedziałek w PL.

xxBANGxx | 13.07.2020 18:23

Joker
Przestań się kompromitować, damn.

Joker | 13.07.2020 19:13

XxBANGxx
Do Ciebie takiego apelu nie wystosuję, bo musiałbym Cię poprosić abyś nic nie pisał, a wtedy nie byłoby się z czego pośmiać.

xxBANGxx | 13.07.2020 19:37

No cóż, z normalnego usera zamieniłeś się w klauna. Widocznie nick zobowiązuje. Dajesz dalej, pisz więcej. Typowy et larum.

Mucha52 | 13.07.2020 20:47

XxBANGxx  Akurat Joker ma racje UEFA przegrała w sądzie  z obywatelami i  trzeba się z tym pogodzić poza tym Joker jest na tej stronie od 10 lat wielokrotnie mogłem się z nim nie zgadzać ale ogólnie gościu wie co mówi i zazwyczaj bardzo mądrze pisze. Ty z kolei przy braku argumentów bierzesz wszystko personalnie i zaczynasz innych obrażać tylko dlatego ze mają swoje zdanie inne od twojego lub napiszą coś negatywnego stosunku do twojego ulubionego zespołu lub ulubionej ligi.

xxBANGxx | 13.07.2020 21:12

Litości. On może być nawet twórcą tej strony, ale to nie zmieni faktu, że takimi komentarzami jak te o polaczkach, o Polsce, czy o City, gdzie nie potrafi nawet odczytać kontekstu, pokazuje tyle, że słoma w butach jest po same kolana. I tu akurat nie trzeba być wielce inteligentnym aby to załapać. To już nie pierwszy komentarz sfrustrowanego kolegi, nie ma co palić głupa, że mądrze pisze, kiedy przemyca pseudo polityczne i anty polaczkowe treści na stronę o piłce i robi to w słaby sposób. Ja się akurat z Tobą nie zgadzam w ogóle panie Mucha (hehe, beef is beef), jednakże przydałoby się trochę zdrowego rozsądku. :)

Joker | 13.07.2020 21:26

XxBANGxx
Dobrze, że są tacy co kontekst odczytują bezbłędnie :) i jeszcze przeprowadzają fantastyczne psychoanalizy na forum. Mój podziw nie ma granic dla takich tytanów intelektu. Więcej takich przedstawicieli proletariatu, a Polska będzie rosła w siłę i obrastała w dostatek, ku chwale przywódcy i jego matki zawsze dziewicy, hehe ;)

A teraz na poważnie: strasznie się chłopie spiąłeś, to zwiastuje (a co i ja się pobawię w psychoanalizę) brak poważniejszych problemów i zmartwień w życiu prywatnym skoro potrafisz się aż tak zaangażować w spinkę na forum :)

xxBANGxx | 13.07.2020 21:33

Joker
W porządku, tylko to nie ja zacząłem z ad personam, prawda? :)

Zresztą właśnie to wyjaśniłem w poprzednim wątku. Dajmy sobie po razie i spokój, heh.

Joker | 13.07.2020 21:46

A kto w pierwszym komentarzu zaczął od "co ty pier.dolisz człowieku, lol"? To rozumiem był akt przyjaźni i szacunku :)

xxBANGxx | 13.07.2020 21:51

No dobra, mogłem inaczej zacząć ten post, choć nie uważam, że to był atak ad personam. Raczej zbyt 'emocjonalna' reakcja, taka typowo barowa. Zgoda. :)

CiasnyWiesiek | 13.07.2020 23:14

no i się przedawniły wałki. Co za cyrk.

pochmurny | 14.07.2020 08:48

Joker | 13.07.2020 21:26
"jego matki zawsze dziewicy, hehe ;)"

Prezentujesz rynsztokowy poziom, a wymagasz kultury od innych? To jest ta twoja Cywilizacja? HIPOKRYZJA.

Eternal | 14.07.2020 10:37

Do Jokera idealnie pasuje pewne powiedzenie.

"przebrał się diabeł w ornat i ogonem na mszę dzwoni"anglia.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy