REKLAMA
REKLAMA

Klopp: To nie był dobry dzień dla piłki

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Sky Sports  |  14.07.2020 17:01
Klopp: To nie był dobry dzień dla piłki

Juergen Klopp  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Menedżer Liverpoolu Jürgen Klopp uważa, że decyzja Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu o uchyleniu nałożonego na Manchester City zakazu udziału w europejskich pucharach nie była dobra dla piłki nożnej.

Klopp uważa, że decyzja ta może zadziałać na korzyść Liverpoolu w przyszłym sezonie, ponieważ Manchester City będzie rywalizować w czterech rozgrywkach, ale jednocześnie twierdzi, że może mieć negatywny wpływ na piłkę nożną jakoś całość.

- Cieszę się, że Manchester City może grać w Lidze Mistrzów, ale szczerze mówiąc, nie sądzę, aby poniedziałek był dobrym dniem dla piłki nożnej - powiedział Klopp podczas konferencji prasowej przed środowym meczem z Arsenalem.

- Uważam, że Finansowe Fair Play to dobry pomysł. Jest to swojego rodzaju ochrona drużyn, ochrona konkurencji. Na początku zamysł był taki, aby nikt nie wydawał zbyt wiele. Kluby musiały się upewnić, że pieniądze, którą chcą wydać, są oparte na właściwych źródłach - kontynuował, cytowany przez Sky Sports.

- Naprawdę mam nadzieję, że FFP zostanie, ponieważ daje to przynajmniej pewnego rodzaju granice, których nie można przekroczyć, co jest dobre dla piłki. Jeżeli nikogo nie będzie to obchodziło, najbogatsi ludzie lub kraje będą mogły robić to, co będą chciały. To sprawi, że rywalizacja będzie naprawdę trudna. Uważam również, że doprowadzi to do utworzenia super ligi, z 10 klubami - dodał szkoleniowiec The Reds.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 7 komentarzy

CORLUCCI | 14.07.2020 17:26

Jak w 2015 Uefa sprawdzała Liverpool za okres 12/13 bo mieli wielkie straty i ich oczyszczono to był pewnie bardzo dobry dzień dla futbolu xd

slawekmat | 14.07.2020 17:40

Jorguś FFP broni bogaczy a nie biednych to raz a dwa że ta super liga i tak zapewne powstanie kosztem LM

xxBANGxx | 14.07.2020 17:44

Dowody się przedawniły i to jest problem, bo nie można z całą pewnością powiedzieć, że City jest w 100% niewinne. Dziwny zbieg okoliczności z tymi dowodami, heh. I to jest smutne.

The__Normal__On | 14.07.2020 21:12

@CORLUCCI - a czy coś Liverpool'owi udowodniono?

CORLUCCI | 14.07.2020 22:54

a City coś udowodniono czy oczyszczono z zarzutów?

Mucha52 | 15.07.2020 00:05

Wielu poważnych dziennikarzy mówiło ze city było winne po prostu wykorzystali luki prawne i tyle w temacie.
UEFA musi poprawić zasady żeby takie sztuczne twory jak city które w ciągu ostatniej dekady wpompowała 2 miliardy żeby być konkurencyjne już się nie powtórzyły.

Wojo666 | 15.07.2020 07:17

Mucha wytłumacz mi to swoje"sztuczny twor"bo ja nie rozumiem. Czy to tylko Twój ból dupy?anglia.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy