REKLAMA
REKLAMA

Guardiola: Klopp i Mourinho mogą do mnie zadzwonić

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Sky Sports  |  15.07.2020 09:16
Guardiola: Klopp i Mourinho mogą do mnie zadzwonić

Josep Guardiola  |  fot. Stefan Constantin /SPORT PICTURES

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Menedżer Manchesteru City Josep Guardiola powiedział, że Jürgen Klopp i Jose Mourinho mogą do niego zadzwonić w celu przedyskutowania ostatniej decyzji Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS).

W poniedziałek Trybunał uchylił nałożony przez UEFA na klub zakaz uczestnictwa w europejskich pucharach w dwóch najbliższych sezonach oraz obniżył karę finansową z 30 do 10 milionów euro. CAS uznało, że "większość zgłoszonych rzekomych naruszeń nie została potwierdzona lub uległa przedawnieniu".

Krytycznie na temat decyzji CAS wypowiedzieli się menedżerowie Liverpoolu i Tottenhamu Hotspur. Klopp stwierdził, że decyzja o uchyleniu zakazu "nie jest dobrym dniem dla piłki nożnej", ponieważ uważa, że zasady Finansowego Fair Play są ważne dla ochrony drużyn i całego sportu.

Z kolei Mourinho orzeczenie CAS określił mianem "haniebnego i katastrofalnego". Zdaniem Portugalczyka, jeżeli Manchester City był niewinny, nie powinien zostać ukarany również grzywną, a jeśli był winny to zakaz powinien zostać utrzymany.

- Jeśli chcą porozmawiać, jestem tutaj. Wyrok od trzech niezależnych sędziów był jasny. Ale jeśli chcą, to znają mój numer telefonu i mogą do mnie zadzwonić, a ja mogę im wszystko wyjaśnić. To żaden problem - powiedział Guardiola.

- Ale uważam, że nie musimy zbyt wiele o tym rozmawiać, bo orzeczenie było jasne. Wszystkie sugestie, że kłamaliśmy lub oszukiwaliśmy, zostały odrzucone - dodał menedżer Manchesteru City.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 19 komentarzy

radek281291 | 15.07.2020 11:13

A mimo to 10mln trzeba wpłacić... Dlaczego, skoro wszystko jest cacy?

Czy może jednak nie do końca i te 10 mln to "kara za niewinność"? ;) albo jednak to tylko prośba o darowiznę, skoro tak się przelewa?

xxBANGxx | 15.07.2020 11:34

Kłamstwo wypowiedziane tysiąc razy w końcu stanie się prawdą. xD

Joker | 15.07.2020 12:52

radek
Przeczytaj sobie za co jest te 10 mln. Naprawdę trzymajmy się faktów. Ja rozumiem, że w tych czasach populizm jest modny, a jeśli fakty nie mają nic wspólnego z tym co ja uważam to tym gorzej dla faktów, ale kara jest za brak współpracy z UEFĄ, a nie za FFP. Czy to tak trudno zrozumieć?


XxBANGxx
Ty to chyba jakieś straty finansowe poniosłeś w wyniku tego orzeczenia, bo Cię to boli od kilku dni strasznie, hehe :) ale jak masz jakieś dowody to dostarcz je do CASu, bo ja chętnie poznam prawdę w tej sprawie, a Ty ewidentnie wiesz coś więcej :)

xxBANGxx | 15.07.2020 13:42

Ty naprawdę masz obsesję na punkcie Guardioli, hehe. :)

Mucha52 | 15.07.2020 14:04

No niestety Joker zazwyczaj mądrze pisze ale jak ktoś coś złego napisze na temat związany z Katalonczykiem to działa to na niego jak płachta na byka;)

PLGero | 15.07.2020 15:42

Nie wierzę, że tacy ludzie jak Joker istnieją. Czasami myślę, że to jakiś bot w kółko pisze to samo czasami wtrącając jakieś mądre słówko w stylu populizmu zupełnie go nie rozumiejąc. Smutek :(
Jest taki człowiek o dobrym sercu (podobnie jak cała Uefa), który kilka lat temu gdy mordował ludzi na Ukrainie i wjeżdżał całą armią na Krym tłumacząc to tym, że Ukraińcy chcieli się przyłączyć do Rosji. Jemu też wierzysz ? No przecież tak powiedział, to pewnie prawda ...
Ach słowa mają magiczną moc, tak jak powiedział to BANG "Kłamstwo wypowiedziane tysiąc razy w końcu stanie się prawdą."
Mou jeszcze lepiej ujął to w słowach "Myślę, że lepiej jest otworzyć drzwi do cyrku i pozwolić wszystkim wejść do środka za darmo". Joker pewnie wtedy byłby pierwszym cyrkowcem w tym kuglarskim przedstawieniu.

JO_SEPH | 15.07.2020 16:24

xxBANGxx

Jeszcze raz to napiszę: gdyby nie było równych i równiejszych to CR7 nie strzelałby bramek dla Juve tylko oglądał tv pod celą, więc zamknij już dupę z łaski swojej

xxBANGxx | 15.07.2020 16:52

JO_SEPH
No i powinien siedzieć, ale nie siedzi, bo bogaci mogą więcej. Tak samo jak City powinno być ukarane, ale dowody się przedawniły. No i co teraz, leszczu?

CiasnyWiesiek | 15.07.2020 16:59

Joker - to powiedz dlaczego utrudniali współpracę skoro byli niewinni ?! Chłopie Ty jesteś tak zaślepiony Guardiola że masz problemy z logicznym myśleniem.

Joker | 15.07.2020 17:01

PlGero
Jeszcze argumentu ad hitlerum zabrakło, także się popraw, bo Ci ten populizm nie wyszedł :)

PS. UEFIE to Wy uwierzyliście, nie ja, bo to UEFA twierdzi to co Wy, ja zaufałem niezależnemu sądowi w postaci CAS, a konkretnie w to iż wydali uczciwy wyrok na podstawie dowodów jakie im dostarczono, tyle.

XxBANGxx
Ty masz obsesję na punkcie City, Guardioli, UEFY i wielu innych rzeczy, nikt nie jest idealny :)

Joker | 15.07.2020 17:08

Ciasny
Nie powiedziałem, że są niewinni, powiedziałem że im niczego nie potrafiono udowodnić, a więc w świetle prawa są niewinni. Moralnie umówmy się, byli cwańsi, mieli lepszych adwokatów, albo UEFA miała mizerne i stare dowody (te mocne były sprzed 2015, a więc były przedawnione). Ale fakty są takie, że zostali uniewinnieni i teraz oni mogą triumfować, no przykro mi, bo ja też wolałbym aby MU miało już pewną LM, ale trzeba uszanować wyrok sądu.

JO_SEPH | 15.07.2020 17:27

xxBANGxx

Gówno ruro bardaszana

xxBANGxx | 15.07.2020 17:30

Joker
Mnie City właściwie nie obchodzi, więc źle trafiłeś. Po prostu uważam, że nie działali wcześniej uczciwie o czym świadczą pewne fakty jak przedawnione dowody. Dlaczego miałbym o tym nie napisać, kogoś urażę? Dajmy spokój poprawności, bo to raczysko. Kontynuując... Teraz pewnie wszystko jest okej, zbudowali konkretną markę, która zapewne sama na siebie zarabia, ale to nie ma znaczenia z tym co robili w przeszłości, bo to niczego nie zmienia. Widzisz, taki Juventus wyszedł z Serie B i odbudował markę na zdrowych zasadach (Agnelli działają tam od pokoleń, żaden twór), a sam Juventus na siebie zarabia wystarczająco dużo, więc ma pieniądze na transfery. Dla mnie to proste. Natomiast Ty wypowiadasz się zawsze i wszędzie pod artykułami o Guardioli, szczególnie jeśli ktoś ośmieli się napisać coś krytycznego i bronisz Pepa jak lwica młode. To jest obsesja.

Ps. Szanuję Pepa jako trenera, bo jest bardzo dobry. Pisałem o tym nie raz. Co nie oznacza, że na wszystko patrzę bezkrytycznie jak Ty, a u Ciebie to jest chyba już rodzaj miłości. Inaczej nie mogę tego wytłumaczyć.

radek281291 | 15.07.2020 19:35

Skoro nie ma przewinienia i nie ma winnego, to znaczy, że nic się nie działo, więc jak można mówić o jakimś utrudnianiu i żądaniu 10mln (wcześniej 30mln) wzamian?

To tutaj UEFA tak jakby poszła do sądu jako oskarżyciel, przegrała sprawę, ale i tak domagała się przyznania im kasy, bo... No właśnie bo co? Skoro nie ma się do czego przyczepić?

NickyButt | 15.07.2020 19:38

Joker
Pouczasz ciągle na prawo i lewo od polityki do piłki nożnej a nie odróżniasz uniewinnienia od umorzenia postępowania z uwagi na przedawnienie.

The Kop | 15.07.2020 21:50

Joker
Nie zgodzę się z Twoim zdaniem oświadczenie w większości mas-medi brzmi : większość spraw nie została ustalona bądź została PRZADAWNIENIU". Stary jak może zostać przedawnieniu do 5 lat w stecz! Poza tym wypowiadali się z naganą eksperci piłkarscy.
Skoro nie współpracowali z UEFA to   jest coś na rzeczy.

The Kop | 15.07.2020 21:57

A tak śmiechem żartem było 30 teraz 10 więc gdzie jest pozostałe   (???). My o tym się nie dowiemy :))

Konradosmen | 16.07.2020 00:33

to sa wszystko ukałady,./ szejkowie od city,.  wydali grube miliony na adwokatów i sędzio na łapówki  itp itd et cetera , ta kara to drobne z porownaniem tego co wydali zeby ten wyrok zmienić

CORLUCCI | 16.07.2020 09:04

ten ból dupy cos pięknego mam nadzieje ze to będę widział cały rok xdanglia.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy