REKLAMA
REKLAMA

Hiszpan nie zostanie w Manchesterze City

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: ESPN  |  16.07.2020 12:40
Hiszpan nie zostanie w Manchesterze City

David Silva  |  fot. Razvan Pasarica / SPORTPICTURES

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Menedżer Manchesteru City, Josep Guardiola, wykluczył możliwość pozostania Davida Silvy w zespole na kolejny sezon. Doświadczony Hiszpan już wcześniej podjął decyzję o odejściu z klubu po zakończeniu sezonu i nie ulegnie ona zmianie, nawet mimo wysokiej formy prezentowanej przez niego w ostatnich tygodniach.

34-letni David Silva, który odejdzie z Manchesteru City na zasadzie wolnego transferu, zdobył trzy bramki dla zespołu od czasu wznowienia rozgrywek po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. - Jest w niesamowitej formie, odkąd wróciliśmy do gry. W dwóch meczach z rzędu zdobył fantastycznego gola - powiedział Guardiola.

Guardiola przyznaje, że decyzja zawodnika jest ostateczna i nie ma szansy na przekonanie go do pozostania na Etihad Stadium. - Podjął decyzję o odejściu. Mówił to wiele razy, że chce odejść po 10 sezonach. Wróci tylko, aby pożegnać się z kibicami i znajdzie miejsce na resztę swojej kariery - dodał menedżer Manchesteru City.

10 lat Davida Silvy w Manchesterze City


Hiszpan do zespołu z Etihad Stadium trafił latem 2010 roku z Valencii. Wówczas Manchester City wyłożył za niego niespełna 30 milionów euro. Do tej pory Hiszpan rozegrał w barwach Obywateli 432 spotkania we wszystkich rozgrywkach, zdobywając w nich 77 bramek. Na boiskach angielskiej Premier League pojawił się natomiast 308 razy, 60 razy wpisując się na listę strzelców.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

adasko_23 | 16.07.2020 20:59

Jeszcze wygrać LM w tym sezonie i będzie idealne dopełnienie pięknej kariery :)anglia.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy