REKLAMA
REKLAMA

UEFA chce pogodzić się z Manchesterem City

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: Sky Sports  |  16.07.2020 17:09
UEFA chce pogodzić się z Manchesterem City

Josep Guardiola  |  fot. Stefan Constantin/SPORT PICTURES

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Prezydent UEFA Aleksander Ceferin doszedł najwyraźniej do wniosku, że nie ma sensu w dalszym ciągu wojować z Manchesterem City na arenie międzynarodowej. Jak donoszą media w Anglii, szef europejskiej unii piłkarskiej spotkał się ostatnio z prezesem The Citizens, Khaldoonem Al Mubarakiem.

W związku ze złamaniem zasad Finanowego Fair Play Manchesterowi City groziło dwuletnie zawieszenie w europejskich pucharach. Klub nie tylko nie grałby w Lidze Mistrzów, ale przy okazji straciłby zapewne swoich kluczowych piłkarzy. Ostatecznie Anglicy odwołali się do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) i sprawę wygrali. W poniedziałek zapadł werdykt mówiący o tym, że mogą grać jednak w Lidze Mistrzów.

Pokojowe rozmowy z UEFA


The Citizens ustami menedżera Pepa Guardioli już wcześniej sugerowali, że należą im się przeprosiny ze strony UEFA. Wygląda na to, że topór wojenny faktycznie zostanie zakopany. Jak donosi Sky Sports News, doszło już do pokojowych rozmów prezydenta UEFA, Aleksandra Ceferina z prezesem Manchesteru City.

Obie strony miały wyrazić chęć normalnej i owocnej współpracy w przyszłości. Wobec korzystnego werdyktu apelacji w CAS, UEFA nie zamierza rzucać klubowi z Manchesteru kłód pod nogi.

Manchester City nadal w Lidze Mistrzów


- Podobnie jak inne kluby, Manchester City należy do rodziny UEFA. Nie chcę mówić, że teraz go nie lubimy. To nadal nasz klub - mówił jeszcze w marcu, przed wyrokiem CAS, prezydent UEFA, Aleksander Ceferin.

Udział Manchesteru City w kolejnej edycji Ligi Mistrzów jest przesądzony. The Citizens zajmują bowiem drugą lokatę w przededniu zakończenia sezonu angielskiej Premier League. W trzydziestu sześciu kolejkach uzbierali siedemdziesiąt pięć punktów.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 6 komentarzy

Wardogs | 16.07.2020 17:15

Dajcie im miliard funtów na zgode :D hahah

Konradosmen | 16.07.2020 17:40

co za wstyd dla Uefa, jednak Szejkowe  petrodolary potrafią zdziałać cuda

CiasnyWiesiek | 16.07.2020 18:01

City ma tyle siana ze juz wszystkich kupili łącznie z sędziami. Pilka w tych czasach to dno jezeli to dalej będzie tak wyglądać.

aborur | 16.07.2020 18:01

Pieniądze to nie wszystko, ale...   ;) bez 10m£ to....    ;))   no właśnie UEFA

redsik | 16.07.2020 18:49

"Obie strony miały wyrazić chęć normalnej i owocnej współpracy w przyszłości"

coś trudnego do zrozumienia?

Luciferrrroo | 17.07.2020 14:57

Takiej owocnej, że City już planuje wydać 300 milionów na obrońców, Torresa, Lautaro i innych. Niech Romek bierze przykład i zamiast tej beznadziejnej trójki na koszulce wstawi jakieś "ROMAN" albo swoją twarz i zapłaci za to 500 milionów.anglia.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy