Chelsea drugim finalistą Pucharu Anglii!

Olivier Giroud

Chelsea została drugim finalistą Pucharu Anglii! The Blues w niedzielnym półfinałowym meczu na Wembley pokonali 3:1 Manchester United.

Pierwszą groźniejszą sytuację stworzyli podopieczni Franka Lamparda. Potężnie z dystansu uderzał Reece James, ale dobrze ustawiony David de Gea zdołał odbić futbolówkę. Szczęścia próbował również Marcos Alonso, ale piłka po jego strzale przeszła nad bramką.

Czerwone Diabły odpowiedziały w 31. minucie strzałem Bruno Fernandesa z rzutu wolnego. Willy Caballero trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką. W kolejnych minutach obie drużyny szukały swoich sytuacji, ale wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem.

Tak się jednak nie stało. W doliczonym czasie gry na prowadzenie wyszła Chelsea. Po bardzo dobrym dograniu Cesara Azpiliceuty z prawej strony boiska, z kilku metrów celnie uderzył Olivier Giroud. De Gea był bliski obrony strzału Francuza, ale piłka ostatecznie pechowo dla bramkarza Manchesteru United wturlała się do bramki.

Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla The Blues, którzy w 47. minucie podwyższyli na 2:0. Na listę strzelców, mocnym strzałem zza pola karnego, wpisał się Mason Mount. Duży błąd w tej sytuacji popełnił jednak hiszpański bramkarz Czerwonych Diabłów.

Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera nie zamierzali się jednak poddawać. W 52. minucie do sytuacji strzeleckiej doszedł Marcus Rashford, ale z ostrego kąta uderzył obok dalszego słupka.

Tymczasem w 74. minucie padła trzecia bramka dla Chelsea, która definitywnie rozstrzygnęła losy rywalizacji. Po płaskim zagraniu z lewej strony boiska, piłkę do bramki swojego zespołu niefortunnie skierował Harry Maguire.

Pięć minut przed zakończeniem spotkania, prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Manchesteru United za faul Calluma Hudsona-Odoia. Jedenastkę pewnie wykorzystał Bruno Fernandes, ale było to wszystko, na co było stać jego drużynę w tym mecz.

W finałowym spotkaniu, które rozegrane zostanie 1 sierpnia na Wembley, Chelsea zmierzy się z Arsenalem, który w sobotę wyeliminował Manchester City.