REKLAMA
REKLAMA

Guardiola: Bielsa jest wyjątkowy

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Sky Sports  |  20.07.2020 21:21
Guardiola: Bielsa jest wyjątkowy

Josep Guardiola  |  fot. Stefan Constantin/SPORT PICTURES

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Menedżer Manchester City Josep Guardiola jest zachwycony faktem, że w przyszłym sezonie jego drużyna będzie miała okazję rywalizować z prowadzonym przez Marcelo Bielsę Leeds United. - To wyjątkowy szkoleniowiec - mówi Hiszpan.

Leeds United w ubiegłym tygodniu zapewniło sobie awans i wraca do Premier League po 16-letniej przerwie. Ojcem sukcesu jest bez wątpienia 64-letni Marcelo Bielsa, który uważany za jednego z najbardziej wpływowych szkoleniowców. Guardiola w przeszłości pokusił się nawet o określenie go mianem "najlepszego trenera na świecie".

- Nie byłem jego zawodnikiem, więc trudno jest mi o nim mówić, ale znam zdanie o nim tysięcy piłkarzy, którzy mieli okazję z nim współpracować - mówił Guardiola, cytowany przez Sky Sports. - Mam szczęście, że czasami mam okazję porozmawiać i zobaczyć się z nim. Jest wyjątkowym menedżerem, ponieważ żaden inny menedżer nie potrafi grać tak jak on. Nikt nie jest w stanie go naśladować i to czyni go wyjątkowym - mówił szkoleniowiec.

To dobra wiadomość dla angielskiej piłki


- Dla angielskiej piłki, jego obecność w Premier League w przyszłym sezonie będzie czyś niesamowitym. Będzie można się od niego wiele nauczyć - kontynuował trener Manchesteru City.

Argentyński szkoleniowiec, choć wygrywając Championship zdobył dopiero pierwszy tytuł od 2004 roku, cieszy się dużym szacunkiem wśród zawodników i trenerów.

- To znaczy więcej niż tytuły. Zdobywanie ich pomaga w pracy, ale pod koniec życia to, co pamiętasz, to nie są trofea. To, co pamiętasz, to wspomnienia - dodał Hiszpan.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

redsik | 21.07.2020 05:50

gdzieś czytałem że celem Leeds na teraz jest stworzenie drużyny mogącej rywalizować o LM, mają ciekawy projekt budowania drużyny i miło byłoby widzieć jak walczą o coś więcej, zobaczymy.

MarseilleFan | 21.07.2020 10:09

Jestem ciekawy jak Leeds się wzmocni, bo aby Bielsa trzymał poziom drużyny przez cały sezon musi mieć szeroki skład. W City mając dwie równe jedenastki pewnie "miażdzyłby" wszystko na swojej drodze, ale w Leeds takiej rotacji stosoeać nie będzie, a jego styl jest bardzo męczacy dla zawodników co pokazują wyniki z jego poprzednich klubów.anglia.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy