Pewny triumf Liverpoolu na zakończenie sezonu

dodał: Oskar Szatraj  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  26.07.2020 18:59

Virgil Van Dijk  |  fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Liverpool w ostatnim meczu sezonu 2019/2020 w Premier League, wygrał na St. James Park z Newcastle 3:1. Goście przegrywali 0:1, ale zaprezentowali się dobrze i finalnie mogli cieszyć się z kompletu punktów.

Mecz z Newcastle był dla Liverpoolu ostatnim w tym emocjonującym sezonie. W związku z tym Jürgen Klopp dał odpocząć kilku swoim zawodnikom, głównie ofensywnym. Fakt ten zamierzał wykorzystać Steve Bruce, który chciał sprawić niespodziankę i zdobyć chociaż punkt.

Plan taktyczny gospodarzy spełnił się już na początku, ponieważ już w pierwszej minucie objęli prowadzenie. Bardzo szybko rzut wolny rozegrał Shelvey, który zagrał długie otwierające podanie, czym ewidentnie zaskoczył rywali. Do futbolówki posłanej przez Anglika doszedł Gayle. Napastnik Srok zachował spokój i pokonał Alissona.

W 39. minucie Liverpool doprowadził do wyrównania, po dobrze przeprowadzonej akcji i dośrodkowaniu Oxlade-Chamberlaina. Do piłki dośrodkowanej przez Anglika, w polu karnym doszedł Van Dijk. Holenderski defensor wygrał pojedynek w powietrzu i uderzeniem głową pokonał bramkarza.

Po przerwie The Reds wraz z upływem czasu, zdobywali coraz więcej miejsca na boisku, spychając Sroki do obrony. Działanie te przyniosły efekt w 59. minucie, gdy długie podanie na lewą stronę do Robertsona zagrał Van Dijk. Szkocki obrońca odegrał Origiemu, który miał dużo miejsca i strzałem zza pola karnego w prawy róg bramki, zdobył gola. Trener The Reds wprowadził jeszcze na boisko swoje niezawodne trio: Salah-Firmino-Mane. Ostatni z tych piłkarzy zdążył się jeszcze w końcowym fragmencie meczu wpisać na listę strzelców, Senegalczyk efektownie minął obrońców i po bardzo dobrym uderzeniu pokonał bramkarza. Ostatecznie Liverpool pokonał Newcastle 3:1.

Komentarze | 28 komentarzy

redsik | 26.07.2020 19:05

mówiłem że 1-3? :D dzisiaj do przerwy było kiepsko ale druga połowa jak na mistrzów przystało, szkoda słupka Salaha bo fajnie jakby Mo strzelił. Czekamy na tarczę wspólnoty :)

Reksio5000 | 26.07.2020 19:32

powiedz o innych twoich typach ;) 1 na 10 trafisz i myślisz że Świecisz ;)

RaulMadrid | 26.07.2020 19:54

Sierpień zbliża się tuż tuż, a taki Roberto Firminio ma na koncie 3 brameczki w tym roku... 38 spotkań w Premier League i tylko 9 trafień, a w całym sezonie, aż 52 mecze i tylko 12 bramek... prawie 4 tysiące minut w nogach. W Premier League to niedawno zakończył passę 13 spotkań bez bramki... coś koło 1000 minut...

Dwa lata temu zdobył 27 bramek i 17 asyst, rok temu 16 bramek i 8 asyst, zaś teraz tylko 12 bramek o 13 asyst.
Można mówić o równi pochyłej.

The Kop | 26.07.2020 20:32

99 pkt. Szkoda tylko przerwy z wirusem bo kilka rekordów było na wyciągnięcie ręki.
Ale najwaźniejsze to jest
Kto jest mistrzem??
Kto???
LFC!!!
YNWA. LFC

Pepe12LFC | 26.07.2020 20:33

RaulMadrid czy ja wiem? Okej ten sezon dwa lata temu sztos, a te dwa bardzo podobne, ale trzeba wziąć pod uwagę, że mocno zmienił się styl LFC od porażki w finale Z Realem. Liverpool nie gra już na hura, często wygrywają jedna bramka, potrafią utrzymać korzystny wynik i zachowac czyste konto. Firmino w tym sezonie może dużo nie strzelał, ale jak strzelał to ważne bramki, z Wilkami, Kogutami. Jego głównym zadaniem nie jest strzelanie bramek, a łączenie pomocy z bocznymi napastnikami, rozpoczynanie pressingu i przetrzymanie piłki kiedy wymaga tego sytuacja. Nie zmienia to faktu, ze przydał by się bramkostrzelny zmiennik:)

aborur | 26.07.2020 20:39

;) ;) ;) ;) ;)a co tu więcej! ;) ;) ;)))))))

Reksio5000 | 26.07.2020 20:46

The Kop
Tylko żeby po 100 latach tego mistrza zdobyć LFC musiał wszystkich sędziów kupić ;)

Mr_Devil | 26.07.2020 20:49

Miał być rekord punktowy, jest rekord w postaci najszybciej straconej bramki przez zespół Liverpoolu -  24 sekunda.
bit.ly/339fl9V

Reksio5000 | 26.07.2020 21:04

Mr Devil
:D:D

The Kop | 26.07.2020 21:25

Mr. Devil
Kilka rekordów MU brakuje do LFC. Chodźby biorąc ten sezon.
Mr. Devil
Najszybciej to Long zdobył w 1992r. Tak dla próby dowalenia dla LFCpoza tym co z tego że w 24 sek. Skoro mecz zakończył się 3-1!!!
Na tyle tylko cię stać???!!!!!!!
Heheeee

Mr_Devil | 26.07.2020 21:51

Po pierwsze miałem na myśli gola straconego przez Liverpool. Kłania się czytanie ze zrozumieniem, koniecznie na trzeźwo! Po drugie Shane Long strzelił tego gola w poprzednim sezonie, a nie w 1992 roku. I tu znowu kłania się czytanie ze zrozumieniem, nie po "alkocholu".

CiasnyWiesiek | 26.07.2020 22:14

Reksio5000 | 26.07.2020 22:19

CiasneDupsko zapewne wyjaśniony przez ciebie :D

The Kop | 26.07.2020 22:56

Kogo to intesuje co Pani(pan) ma na myśli. No czytanie ze zrozumieniem kłania się jak najbardziej
Mr. Devil
Mr. Devil
Na tyle tylko
Mr_Devil | 03.07.2020 17:18
@up
To ładnie to świadczy o Liverpoolu, Kloppie i samych piłkarzach.
I jeszcze
Mr_Devil | 03.07.2020 18:41
Nie róbcie sobie jaj, alkoholizm to poważna sprawa!!!
Czyżby to innego Mr. Devila pisownią odnośnie świętowania mistrzostwa.
A tak na marginesie to fajnie że ta banda AlkoCHolików zdobyła mistrza bo co to znaczy odnośnie jednych z najdroższych najlepiej opłacalnych piłkarzy na świecie MU.

The Kop | 26.07.2020 23:11

O nie znam się do końca kopijuj :)) wklej ale zainteresowani wiedzą o co chodź (zainteresowani mogą sprawdzić mi już się nie chce).
A ten Reksio, LFC cwele, j..ć LFC to twój bądź twoje drugie ty.
No zawsze możesz odwołać się, zameldować, poskarżyć się MODERATOROWI.
JA MAM TO W Dopie.
Dópie oczywiście zamkniętej

Dzimi_20 | 27.07.2020 06:06

Mr_Devil widzę ze kolegę gul ogarnia i zawiść wrodzona. Tym bardziej ze United w najlepszych dla siebie czasach za"ojca"  Fergusona nigdy nie przekroczyło bariery 90 punktów w sezonie . Ale spoko rozumiem ,dla utrwalenia ci jak silny jest Liverpool wystarczy podsumować dwa ostatnie sezony : W tym 99 i w poprzednim 97 punktów .Bariera nie do przekroczenia dla "Czerwonych Diabłów " na chwilę obecną

Dzimi_20 | 27.07.2020 06:12

Jest jeszcze jedna znacząca różnica między Liverpoolem a United to zarządanie klubem i współpraca managera z zarządem . Sukcesy jakie niewątpliwie od pewnego czasu "The Reds odnoszą jest skutkiem cierpliwości ze strony zarządu tego klubu wobec Kloppa . Obie strony wywiązały się z tego zadania świetnie gdyż Jurgen potrzebował tych kilku lat sezonów aby zbudować naprawdę silną Europejską drużynę. Ten czas jak widać został pozytywnie wykorzystany . Myślę ze na Old Traffold ciśnienie na wygrywanie jest większe i jeśli w najblższym sezonie Solskier nie zdobędzie żadnego Pucharu to czeka go po prostu piłkarskie  bezrobocie .

Mr_Devil | 27.07.2020 08:52

@patologiazkościuszki
"mr-debil już dawno zostal wyjaśniony na tym forum wiec nie warto z nim dyskutować."
Niby przez kogo nieudaczniku? ;D Miałem z tobą do czynienia wielokrotnie na przestrzeni ostatnich sezonów i za każdym razem kończyłeś tak samo.. Cienias! ;D

Mindziak

To jest koleś który nie ma żony , dzieci kolegów , pochodzi z patologicznej rodziny + do tego jest życiowym nieudacznikiem , dlatego wyrzywa się na forum ,
Ale to TROLL NIEUDACZNIK i tyle w temacie :)

The__Normal__On | 27.07.2020 13:57

@Reksio5000 - ale ty tez nie masz ani dzieci ani żony, wszak trudno w wieku 12 lat wstąpić w prawny związek małżeński. I zobacz, ja z tego problemu nie robię, nie ogłaszam tego całemu światu. A drugi akapit to wypisz wymaluj ty ;). Jak ma się problemy ze sobą to trzeba zasięgnąć porady lekarza, a nie prostować banany na forach...

CiasnyWiesiek | 27.07.2020 14:40

Oj Reksio Reksio. Muszę Cię zdziwić ale mam żonę, dzieci i całkiem dobrze zarabiam ale to żaden wyznacznik na forum piłki nożnej.
Wielki Ferguson mimo swoich wśród sędziów nigdy nie osiągnął takiego poziomu pkt co Liverpool aktualnie. Fakt mają jedno mistrzostwo więcej ale za to Liberpool w Europie bije na łeb United w sukcesach

Reksio5000 | 27.07.2020 14:57

Trolisko się tłumaczy :)

Reksio5000 | 27.07.2020 15:00

Co do tego że masz dzieci :) hmm żeby tylko rozumu po tobie nie odziedziczyły :D

Simi1993 | 27.07.2020 15:20

Reksio ;)
Nie rozumiem co na forum piłkarskim ma do rzeczy to czy ktoś ma żonę, dzieci i z jakich rodzin pochodzi ;)

redsik | 27.07.2020 16:32

Reksio ma ból dupy bo mistrzem Anglii został Liverpool. On jest kibicem Realu ale zamiast pisać o mistrzostwie swojej drużyny woli skupiać się na kur...icy bo mistrzem Anglii jest LFC, co tu dużo pisać, napiszę to co kilka dni temu, nie odpisujcie mu to zniknie, ja nie odpisuję mu choć ciągle zaczepia, to jakiś dzieciak co ma problem z mentalnością, pojeździć po kimś w gimbernecie musi bo w szkole po nim jeżdżą ale zapewniam was że to dzieciak, który jakby stanął twarzą w twarz z co drugim z tego forum to by wyglądał śmiesznie i miał by zapewne duże oczy hahahaha

Mr_Devil | 27.07.2020 17:15

"Muszę Cię zdziwić ale mam żonę, dzieci i całkiem dobrze zarabiam....."

mam własną firmę, willę i 3 samochody, a żona w ramach rozrywki prowadzi mały biznes, do którego co prawda dokładam, ale co tam, stać mnie na takie rozrywki.. Dzieci studiują na najlepszych uczelniach świata, obecnie są na wakacjach. W tym roku Bahamy. ;D ;D ;D

Reksio5000 | 27.07.2020 17:48