REKLAMA
REKLAMA

Arabowie nie kupią Newcastle United

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: BBC  |  30.07.2020 18:44
Arabowie nie kupią Newcastle United

Piłka Premier League  |  fot. Nike

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Bogaci Arabowie z Arabii Saudyjskiej wydali komunikat, w którym poinformowali, że nie zdecydują się jednak zakupić Newcastle United. Rozmowy dotyczące przejęcia angielskiego klubu trwały zbyt długo i stracili cierpliwość.

Mowa o bogatym konsorcjum Public Investment Fund (PIF). Mieli oni oferować działaczom Newcastle United 300 milionów funtów za nabycie pakietu większościowego. W komunikacie czytamy jednak o „przewlekłym charakterze negocjacji”, który zmusił Arabów do wycofania swojej propozycji. Zaznaczyli przy tym, że wyrażają oni ubolewanie, że nie zdołali przejąć Newcastle United.

Kontrowersyjna inwestycja


Cała sprawa od początku wzbudzała sporo kontrowersji w Anglii. W sprawie przejęcia klubu przez Public Investment Fund protestowali m.in. obrońcy praw człowieka, zaznaczając jakich praktyk i łamania prawa dochodzi w Arabii Saudyjskiej.

Co godne podkreślenia Public Investment Fund należy do księcia Mohammeda bin Salmana, który pełni zarazem funkcję prezesa. Jego księstwo oskarżane jest tymczasem o transmitowanie nielegalnych meczów za pośrednictwem należącego do Arabów kanału beoutQ.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 12 komentarzy

redsik | 30.07.2020 19:32

ale szkoda, nie będzie drugiego Man City...

majki092 | 30.07.2020 23:15

Właśnie szkoda bo im większa konkurencja tym większe emocje a nie ciągle te same kluby w czołówce plus Leicester który coś tam stara się walczyć

devious666 | 31.07.2020 01:40

Bardzo dobrze sie stalo :)

Nie powinno być miejsca w sporcie (ani nigdzie indziej) dla takich - w tym przypadku arabskich - "barbarzyncow", mordujących ludzi, łamiących prawa człowieka itd. itp.

Niektórzy przygłupi kibice oczywiście będą "płakać" tak jak kibice Man United, z którymi już o tym dyskutowałem - oni chcieliby, by Glazerowie sprzedali klub takiemu cwelowi jak Salman, bo w końcu kogo obchodzi fakt, że właściciel jest "śliski", ważne by sypał kasą na Neymarów, Sanchezów i Pogby...

Klub nie powinien mieć żadnych wartości, powinien być dziwką, która się sprzedaje za brudną, zakrwawioną arabską kasę każdemu, kto da więcej. Klub powinien wyglądać jak w grze komputerowej, gdzie co okienko wymienia się pół kadry za kilkaset mln byle tylko "dzieciaczki" mogły pobić sobie konia do nowego piłkarza-sprzedawczyka na plakacie.

To tak w skrócie moje przemyślenia po wielu debatach na temat tego, jak super by było jakby Salman przejął MU albo Newcastle, albo inny klub...

majki092 | 31.07.2020 02:41

Devious666
Największe klubu się obsraly że może powstać nowy klub na wzór city a do LM są tylko 4 miejsca więc by się zrobiło tloczno. Lepiej jak co sezon o pierwsza 4 walczą city, live, mu i Chelsea na przemian z Arsenalem i Tottenhamem. Wystarczy popatrzeć jK wyglądały tabele z ubiegłych sezonów gdzie reszta klubów do czołówki traciła po około 20 pkt. Nudne to już jest.

redsik | 31.07.2020 05:18

skoro nudne to niech jeszcze szejki kupią Scunthorpe, Wycombe i Plymouth i będziesz miał Premier League z większą rywalizacją ;]

NickyButt | 31.07.2020 08:56

To potencjalne przejęcie pokazało, że wielu tych fanatyķów (tak zwanych fanów) obchodzi tylko kasa, kasa i kasa. Są największymi hipokrytami, bo krytykują jak "ich" piłkarz (wiadomo piłkarz jest zabawką i własnością fana) idzie do innego klubu z powodu pieniędzy, szydzą z Man City, ale tak naprawdę sami chcą się nim stać. Polecam wywiady z tymi przygłupami z NU na youtubie. Przybici jakby im matka umarła, możnaby pomyśleć, że klub nie skończył w połówce PL tylko Championship.
Aha i oni są tylko fanami, dbają o klub więc takie rzeczy jak prawa człowieka i zabójstwa to są "inne" rzeczy których ich nie dotyczą.

The__Normal__On | 31.07.2020 08:59

@majki092 - a co broni innym klubom być jak Leicester??

Wracając do tematu - mimo, że Newcastle lubię to dobrze się stało, że nie będzie kolejnego napompowanego petrodolarami kolosa.

xxBANGxx | 31.07.2020 10:53

Popieram przedmówców. Dobrze się stało. Zresztą Newcastle nie jest biednym klubem. Są w stanie kupić piłkarza za 40 mln euro bez żadnego problemu. A tak przynajmniej klub zachowa swoją tożsamość, a nie będzie tylko zabawką w rękach splamionych krwią.

MarseilleFan | 31.07.2020 11:35

devious666
Lepiej nie dało się tego napisać. Również cieszę się, że w Newcastle nie będzie tej zarazy.

Mr_Devil | 31.07.2020 11:58

"Mike Ashley, obecny właściciel Newcastle, na całej transakcji wzbogacił się o 17 mln funtów. Tyle wynosił bezzwrotny zadatek wpłacony przez konsorcjum z Arabii Saudyjskiej"

Czy się stoi, czy się leży
Majkiemu kasa się należy..  

kazikool | 31.07.2020 20:15

Nie no, trzeba być totalnym ignorantem, aby psioczyć na taką decyzję. I nie chodzi tutaj o brak możliwości stworzenia kolejnego mocnego klubu w PL, tylko o zarzuty, najcięższe zarzuty, które stały za potencjalnymi nowymi właścicielami. Ci którzy piszą, że szkoda, widocznie sprzedaliby własną siostrę, matkę i żonę za pieniądze do różowego arabskiego domku, a nierządnictwo to żaden zarzut wobec tych, które były przedstawiane potencjalnym nabywcom. Tam wchodziły w grę mass mordy, gwałty i WSZYSTKO co najgorsze we współczesnym świecie, a ludzie z kasą chcieli się wybielić posiadając europejski klub. Ja wiem, że w Polsce jest moda na kupowanie godności, ale tutaj zbrodniarze wojenni i tyrani, chcieli za pomocą pieniędzy wypłynąć na towarzyską śmietankę.

majki092 | 01.08.2020 19:52

Z pewnością abramowicz jest święty i dorobił się na uczciwej pracy. Tutaj nie chodzi o piłkarzy pokroju Krystyny czy Messiego a tworzeniu drużyny z głową. Z obecnym właścicielem Newcastle prędzej spadnie niżeli dostanie się do pucharów skoro jedynym celem dla niego jest utrzymanie. Takie czasy że kasa rządzi footbolem ale wielkie top 4 zawsze będzie miało problemanglia.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy