REKLAMA
REKLAMA

Howe rozstał się z Bournemouth

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Sky Sports  |  02.08.2020 19:03
Howe rozstał się z Bournemouth

Piłka Premier League  |  fot. Nike

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Eddie Howe nie jest już menedżerem Bournemouth. Obie strony podjęły decyzję o zakończeniu współpracy za porozumieniem stron.

W zakończonym sezonie, Bournemouth zajęło 18. miejsce w tabeli Premier League i pożegnało się z angielską elitą.

- Sympatia i miłość, jaką mam do tego klubu, pozostanie na zawsze. Wspólnie uznaliśmy, że nadszedł właściwy czas, aby klub poszedł w nowym kierunku - powiedział Howe. - Bournemouth zawsze będzie w moim sercu, ale mocno wierzę, że teraz jest odpowiedni czas dla klubu na zmianę.

- Zawsze dbałem o to, by każda decyzja, którą podejmowałem jako menedżer, był w najlepszym interesie klubu i jego kibiców. To się nigdy nie zmieniło - dodał były szkoleniowiec zespołu.

Rozstanie z trenerem skomentował również Neill Blake, dyrektor wykonawczy klubu. - Eddie Howe jest synonimem tego klubu, zarówno jako zawodnik jak i menedżer. To się nigdy nie zmieni. Jest po prostu legendą AFC Bournemouth, która pomogła zmienić tożsamość i historię klubu - powiedział Blake.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 5 komentarzy

kubaFR | 02.08.2020 19:43

Nie wiem czemu ludzie tak go wychwalają. Odniósł sukces w postaci awansu to fakt ale to było dawno. Dwa ostatnie sezony to katastrofa. Plus te fatalne transfery. Jakieś billingi za 15 mln ojro czy Solanke za 20 mln. Coś się wypaliło to prawda ale nie widzę żadnych przesłanek żeby ten trener mógł prowadzić klub z czołówki. Ja bym go widział w crystal palace. To jest klub na jego możliwości.

LCFC | 02.08.2020 21:16

kubaFR
serio, uwierz mi rekord awansów do PL z 4 ligi to jest mega wyczyn i to fakt że nie wszystko mu uwychodziło ale też gadanie że dla tak malutkiego klubu jak Wisienki  te sezony to była katastrofa to jest niezdawanie sobie sprawy z tego jaki oni mieli potencjał ludzki, to fakt z paroma zawodnikami nie wypaliło no ale jednak to jest bardzo młody trener, ten klub to tak naprawde pierwszy poważnjy w jego karierze choć będąc szczerym to raczej on uczynił ich poważnym graczem w najwyższych angielskich ligach bo przed tym człowiekiem u sterów o Bournemouth prawie nikt nie słyszał. Nie uważam by teraz powinien on przechodzić do klubu z samego topu ale taką drużyne z środka tabeli PL która ma ambicje na Europuchary ( np. west ham który ten sezon miał prawdziwie tragiczny ) jak najbardziej mógłby objąć i to by mogło wypalići on by mógł młoty najpierw wproadzić na wyższy poziom jakiś 7 miejsce w lidze a po paru sezonach przejąć klub z top6

wood | 02.08.2020 22:30

za pierwszej kadencji awans z League Two do League One a potem:

12/13 - awans w jego pierwszym w kolejnej kadencji sezonie z League One do Championship
13/14 - 10. miejsce w Championship
14/15 - awans do Premier League
15/16 - miejsce 16.
16/17 - miejsce 9.
17/18 - miejsce 12.
18/19 - miejsce 14.
no i obecny sezon - spadek

Widać, że ostatnie 2 sezony były już troszkę słabsze w wykonaniu Bournemouth, ale generalnie Eddie Howe zrobił z nich drużynę, a wcześniej to tak jak mówi LCFC, o tym klubie pewnie mało kto słyszał...
Myślę, że spokojnie może przejąć jakiś klub z Premier League.

redsik | 03.08.2020 05:53

Bournmouth jak Southampton, napisali piękne historie a Bournemouth właśnie za Eddiego

xxBANGxx | 03.08.2020 12:44


Moim zdaniem Eddie Howe to bardzo dobry trener, który robił w Bournemouth wyniki ponad stan. Jak przedmówcy słusznie zauważyli, Bournemouth to mały klub ze stadionem na poziomie średniaka z Ekstraklapy, a jednak grali fajną piłkę i walczyli jak równy z równym z hegemonami z BPL. A to w dużej mierze zasługa trenera, który wykonał dla tego małego miasteczka kawał dobrej roboty.anglia.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy