Solskjaer: Zadanie zostało wykonane

Ole Gunnar Solskjaer

Manchester United pokonał w środowym boju 2:1 LASK Linz w spotkaniu 1/8 finału Ligi Europy. Tym samym ekipa z Old Trafford wywalczyła awans do kolejnej fazy rozgrywek. Po zakończeniu zawodów na kilka zdań komentarza pozwolił sobie menedżer angielskiej ekipy.

Wynik rywalizacji toczonej na Old Trafford otworzył w 55. minucie Philipp Wiesinger. Radość z prowadzenia w szeregach austriackiej drużyny nie trwała jednak długo, bo już w 57. minucie do wyrównania doprowadził Jesse Lingard. Z kolei tuż przed końcem meczu szalę zwycięstwa na korzyść Man Utd przechylił Anthony Martial, zdobywając bramkę w 88. minucie.

Solskjaer: To był dla nas pożyteczny mecz

– Niektórzy z tych chłopaków nie grali przez jakiś czas i to było widać. Wygraliśmy, daliśmy zadebiutować jednemu z zawodników, więc występ można ocenić dobrze. Dla mnie to była pożyteczna gra, ale jesteśmy już myślami przy naszym kolejnym meczu – mówił Ole Gunnar Solskjaer w rozmowie z BT Sport.

Debiut w szeregach Czerwonych Diabłów zaliczył w środowy wieczór Taden Menga. Na jego temat opiekun angielskiej drużyny też zabrał głos. – Taden to typ lidera, środkowy obrońca. Wiele sobie obiecujemy po nim. Jest silny, szybki i dobry z piłką przy nodze. Wierzę, że mamy bardzo solidnego zawodnika w swoich szeregach – rzekł Solskjaer.

Angielski team swoje kolejne spotkanie rozegra już w poniedziałek wieczorem przeciwko FC Kopenhadze. Dodajmy, że bój ten rozegrany będzie na RheinEnergieStadion w Koeln, a pierwszy gwizdek sędziego zaplanowany jest na godzinę 21:00.