REKLAMA
REKLAMA

Özil: Niektórzy ludzie próbowali mnie zniszczyć

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: ESPN  |  13.08.2020 20:59
Özil: Niektórzy ludzie próbowali mnie zniszczyć

Mesut Özil  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Były reprezentant Niemiec, Mesut Özil, uważa, że w Arsenalu od dwóch lat są ludzie, którzy starają się go zniszczyć. Doświadczony pomocnik, który nie zgodził się na obniżenie swojego wynagrodzenia w trakcie przerwy w rozgrywkach, nie mógł ostatnio liczyć na występy, ale nie zamierza opuszczać klubu.

31-letni pomocnik regularnie występował w zespole Mikela Artety na początku tego roku, ale jego sytuacja w zespole diametralnie uległa zmianie po wznowieniu rozgrywek. Od tamtej pory Niemiec ani razu nie pojawił się na boisku. Wiele wskazuje na to, że wpływ na to miała jego decyzja Özila, który był jednym z trzech zawodników Arsenalu, którzy nie zgodzili się na obniżkę wynagrodzenia podczas przerwy w rozgrywkach, spowodowanej pandemią koronawirusa.

Özil jest jednym z najlepiej opłacanych zawodników w Premier League. Jego kontrakt, który obowiązuje do czerwca 2021 roku, gwarantuje mu wynagrodzenie w wysokości 350 tysięcy funtów tygodniowo. W wywiadzie udzielonym The Athletic zawodnika wyjaśnia powody swojej decyzji.

- Jako zawodnicy, wszyscy chcieliśmy się do tego przyłączyć. Ale potrzebowaliśmy więcej informacji na ten temat, a wiele pytań pozostało bez odpowiedzi. Każdy był gotowy na odrodzenie, a nawet na obniżkę, ale popędzano nas do tego bez odpowiednich konsultacji - powiedział Özil, cytowany przez ESPN.. - W takiej sytuacji, masz prawo wiedzieć wszystko, aby zrozumieć, dlaczego tak się dzieje i na co idą pieniądze. Ale nie uzyskaliśmy wystarczająco dużo szczegółów, a musieliśmy podjąć decyzję. Wszystko działo się zbyt szybko i była duża presja - kontynuował.

- To nie było sprawiedliwe, szczególnie dla młodych chłopaków. Ja odmówiłem. Urodziło mi się dziecko i mam zobowiązania wobec mojej rodziny tutaj, w Turcji i Niemczech. Także wobec moich organizacji charytatywnych, a także nowego projektu, dzięki któremu zaczęliśmy wspierać ludzi w Londynie. Projektu, który został stworzony z serca, a nie dla rozgłosu - dodał Özil.

- Ludzie, którzy mnie znają, dobrze wiedzą, jak hojny jestem i o ile mi wiadomo, nie byłem jedynym zawodnikiem, który nie zgodził się na obniżkę, ale tylko moje nazwisko wyszło na jaw. Chyba dlatego, że od dwóch lat niektórzy starają się mnie zniszczyć czy sprawić, że będę nieszczęśliwy. Starają się przeforsować program, który mają nadzieję, że zwróci kibiców przeciwko mnie i namaluje obraz, który nie jest prawdziwy - kontynuował były reprezentant Niemiec.

- Być może ta decyzja wpłynęła również na moje szanse na grę, nie wiem. Ale nie boję się stanąć w obronie tego, co uważam za słuszne - dodał zawodnik nawiązując również do decyzji Arsenalu, który poinformował niedawno o redukcji 55 klubowych etatów, co wywołało wiele kontrowersji.

Özil: To ja zdecyduję, kiedy odejdę


Nic nie wskazuje na to, aby sytuacja Mesuta Özil miała ulec zmianie w najbliższym czasie. Władze klubu z Emirates Stadium nie ukrywają, że chcieliby się rozstać z piłkarzem podczas letniego okna transferowego, ale ten nawet o tym nie myśli.

- To ja zdecyduję, kiedy odejdę, a nie inni ludzie. Nie podpisałem umowy na dwa czy trzy lata, podpisałem umowę na cztery i powinno to być respektowane przez wszystkich - mówił Özil.

- Sytuacja nie jest łatwa, ale kocham Arsenal, kocham pracować, kocham ludzi w klubie, prawdziwych ludzi, z którymi jestem tutaj od dawna. Kocham także Londyn, to mój dom. Mimo tego wszystkiego, co wydarzyło się w ostatnich dwóch sezonach, jestem szczęśliwy i bardzo silny psychicznie. Nigdy z niczego nie zrezygnuję. Chcę pomóc mojej drużynie i będą o to walczył. Jeśli jestem w dobrej formie, to wiem, co mogę zaprezentować na boisku - dodał
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 19 komentarzy

mika_el | 13.08.2020 21:39

Milczenie jest złotem

Hanolus | 13.08.2020 21:53

Arsenal jak widać też ma swojego Bale'a.

Konradosmen | 13.08.2020 22:19

fałszywy jak to turek... zarabia ze 300 tys funtów tygodniowo  chyba ma największy kontrakt w arsenalu , a obnizke sie nie zgodził przelezał 3 miesiące w  willi z playstation w rtece i inkasował 300 tyś za nic... pazerny strasznie zawsze zreszta był

FCHollywood | 13.08.2020 23:22

Zgodzili się tyle mu płacić, to płacą. Ja nie widzę w tym problemu. Nikt nie bronił płacić mu i 500 tysięcy tygodniowo z warunkiem asysty i x kluczowych podań na mecz.

Zarabia dobrze, więc hejt leci. Wywieranie głupich nacisków. Takie życie piłkarzy.

kanonier43 | 13.08.2020 23:32

powinien być wywalony razem z Sanchezem,mam tylko taką nadzieję że w swoim bardzo dużym kontrakcie ma zapisane że w rezerwach musi grać i ktoś "go tam połamie = skutecznie" a wtenczas Arsenal powie - panie Oezil,masz 3-- tysięcy - lecz sęe sam

kanonier43 | 13.08.2020 23:44

to gdzie jego rodzina, w "kochanym Londynie" czy w Niemczech na które też się obraził,panie Oezil - spadaj do Turcji, może tam znajdziesz 3 RODZINĘ

kanonier43 | 13.08.2020 23:53

taki on humanitarny(decyzję zwolnienia pracowników skomentowałem) taki on dobroduszny - za 3 miesące swojej pensji utrzymałby wszystkich

kanonier43 | 13.08.2020 23:59

@FCHollywood
gdyby uczestnictwo na tym portalu było płatne to już nic byś nie napisał,rozdajesz pieniądze ale nie swoje

JohnyKozak123 | 14.08.2020 01:18

Brudny turas kłamie jak z nut, dać mu siekierę to by mordował w imię swojego bożka Erdogana Kurdów! Że ta święta ziemia nosi takie ścierwo, wszędzie go niszczą, w Niemczech niszczą po MS, w Anglii niszczą. Typowy, śmierdzący leń spod budki z kebabem, co by ruchał białe głupie laski i narzekał na socjal. Yes racism!

kanonier 77 | 14.08.2020 02:01

Zalosny jestes Ozil.pazerny az do kosci.nie grasz NIC od 2,3 sezonow.zycze ci pajacu abys skonczyl jak Gaza( bez grosza).Chociaz Gazy mi akurat zal.Za toba nikt lzy nie uroni

AndrewNight | 14.08.2020 04:19

Przykre te wszystkie komentarze tutaj, coś niesamowitego ile w ludziach jest żółci i zawiści... abstra***ąc od decyzji Ozila.

yag12 | 14.08.2020 08:40

JohnyKozak123 różnych durniów i świnie tu czytałem, ale ty wyznaczasz trochę wyższy poziom

RaulMadrid | 14.08.2020 12:36

Özil to jeden z tych piłkarzy którzy pieniądze postawił ponad swoją karierę.

Zostając w Realu mógł zostać najlepszym kreatorem gry dekady, a tak to z roku na rok równia pochyła i generalnie to taki piłkarz który miał swoje krótkie 5 minut i przeminął.

W 3 lata w Madrycie zaliczył więcej asyst niż w 7 w Arsenalu.


MarseilleFan | 14.08.2020 12:58

Hanolus napisał to co pomyślałem czytając tego newsa :) zero ambicji. Wie, że Arteta na niego nie liczy, bo w jego grze nie ma żadnego zaangażowania, ale i tak chce siedzieć w klubie na trybunach i zarabiac kokosy. Jeszcze rok, a potem niech wraca do swojej ukochanej Turcji.

Andy
Przykre, że jak zwykle nie napiszesz nic na temat tylko *****lisz te farmazony ludzki kleszczu.

NickyButt | 14.08.2020 14:59

To piłkarzowi nie da się wypowiedzieć umowy? W czym tkwi problem?

MarseilleFan | 14.08.2020 15:19

NickyButt
Umowa to nie kontrakt. Arsenal mógłby zerwac kontrakt z Ozilem, ale i tak musiałby wypłacić mu pensję, a wtedy Turek siedziałby na dupie w domu i przytulał kasę. Tak przynajmniej jednego więcej na treningach a i jest jeszcze jakaś opcja w razie dużych kontuzji.

NickyButt | 14.08.2020 16:32

Ok, ale kontrakt podpisali na początku 2018 kiedy Oezil już nie był tym piłkarzem co kilka lat wcześniej. Nikt chyba pistoletu działaczom Arsenalu do głowy nie przykładał i nie zabronił im proponować nowego na 1 rok czy 2 lata. Płacą za własną lekkomyślność. Są do tego prawnie zobowiązani. Więc pretensje do Arsenalu nie do Oezila (który najwyraźniej wie jak o siebie zadbać).

MarseilleFan | 14.08.2020 17:11

Nie zgodzę się. W momencie podpisania kontraktu Oezil dalej był kluczowym zawodnikiem Arsenalu. Stąd tak wysoka pensja. Za takie wynagrodzenie wymaga sie od zawodnika wysokiej i równej formy, a także zaangażowanie. Póki co Turek tylko o tym zaangażowaniu mówi. Jasne, że Arsenal musi szanowac kontrakt, ale gdyby Mesut był ambitny to odszedłby do klubu gdzie mógłby grac i pokazać, że jeszcze cos potrafi. Tymczasem on po podpisaniu kontraktu tylko dreptał sobie po murawie. Żadnego profesjonalizmu.

MarseilleFan | 14.08.2020 17:12

Swoją drogą, skoro zawodnicy wysoką formą zapracowuja sobie na podwyżki, to powinny być też redukcje kiedy ta forma spada. Wtedy mniej byłoby na świecie takich Oezilów czy Bale'ów.anglia.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy