REKLAMA
REKLAMA

David Silva będzie miał swój pomnik w Manchesterze

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Sky Sports  |  17.08.2020 16:53
David Silva będzie miał swój pomnik w Manchesterze

David Silva  |  fot. Razvan Pasarica / SPORTPICTURES

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Manchester City poinformował, że David Silva zostanie uhonorowany pomnikiem, który stanie przed Etihad Stadium. Ma to być dowód uznania dla byłego reprezentanta Hiszpanii, który w zespole Obywateli występował przez dziesięć ostatnich lat.

David Silva do Manchesteru City trafił w 2010 roku Valencii. Obecnie dobiega końca jego przygoda z klubem, bowiem wygasający kontrakt nie zostanie przedłużony.

Hiszpan był bardzo ważnym zawodnikiem dla zespołu z Etihad Stadium podczas całego 10-letniego pobytu. W tym czasie rozegrał w jego barwach ponad 400 spotkań, przyczyniając się także do czterokrotnego zdobycia przez drużynę mistrzostwa Anglii. Do tego dołożył dwa triumfy w Pucharze Anglii oraz pięć zwycięstw w Carabao Cup.

David Silva i Kompany z pomnikami


Nie tylko David Silva, ale także były kapitan zespołu Vincent Kompany zostanie uhonorowany pomnikiem. Oba staną przed stadionem zespołu i mają zostać odsłonięte w 2021 roku.

- David Silva przez dziesięć ostatnich lat był naszym cichym liderem. Było to z jego strony celowe, ale na pewno inspirował wszystkich wokół siebie, od najmłodszego zawodnika akademii po starszych kolegów z drużyny - powiedział prezydent klubu, Khaldon Al Mubarak.

- Wywarł duży wpływ na drużynę, na ten klub, jego historię, a nawet na całą Premier League. Przyczynił się do powstania pięknej filozofii piłki nożnej, którą dzisiaj widzimy. Był jej początkiem - kontynuował.

- Podobnie jak w przypadku Vincenta, pomnik Davida będzie trwałym przypomnieniem wspaniałych chwil, które nam dał, nie tylko jako niesamowity piłkarz, ale również jako inspirujący ambasador, który zawsze z wielką godnością reprezentował nasz klub - dodał prezydent Manchesteru City.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 3 komentarze

lukzg | 17.08.2020 19:30

Zasłużył się jak mało kto dla Obywateli

CiasnyWiesiek | 17.08.2020 22:29

Jaki klub, taka legenda. Jak by w Liverpoolu czy United mieli stawiać pomniki takiego typu zawodnikom to by miejsca nie starczyło.

bartek392 | 18.08.2020 05:55

Swietny pilkarz, ale to gruba przesada, co on zdobył?anglia.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy