REKLAMA
REKLAMA

Borussia ujawniła sprawozdanie finansowe, Sancho zostanie sprzedany?

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Manchester Evening News  |  18.08.2020 14:27
Borussia ujawniła sprawozdanie finansowe, Sancho zostanie sprzedany?

Jadon Sancho  |  fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Borussia Dortmund ujawniła ostatnio swoje sprawozdanie finansowe. Manchester Evening News, wyciągając z tego wnioski, sugeruje na swoich łamach, że przedstawiciel Bundesligi może być zmuszony sprzedać Jadona Sancho.

Reprezentant Anglii cały czas uchodzi w mediach na Wyspach Brytyjskich jako główny cel Manchesteru United na letnie okno transferowe. Dyrektor generalny Borussii Dortmund, Hans-Joachim Watzke, twierdzi jednak, że klub nie jest pod presją, aby sprzedać Sancho, mimo że konta klubu pokazują stratę 44 milionów euro za rok obrotowy do 30 czerwca 2020 roku.

Strata finansowa nie wpłynie na transfer gwiazdy BVB


MEN Sport daje jasno do zrozumienia na swoich łamach, że decydenci Czerwonych Diabłów są coraz bardziej rozdrażnieni faktem, że negocjacje z Borussią w sprawie transferu reprezentanta Anglii nie przynoszą żadnych efektów. Klub z Anglii jest zresztą zniesmaczony tym, że w sprawie transakcji musi prowadzić rozmowy z Marco Lichtsteinerem, który otrzymał pełnomocnictwo od klubu z Dortmundu w sprawie nadzorowania sprawy ewentualnego transferu z udziałem Sancho.

Warte podkreślenia jest natomiast to, że ostatnio Borussia ujawniła sprawozdanie finansowe za rok obrotowy 2019/20, który wykazał znaczny wzrost przychodów - nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę finansowe skutki pandemii koronawirusa. Głos w tej sprawie zabrał dyrektor finansowy klubu. - Rynek transferowy całkowicie załamał się z powodu COVID-19 - rzekł Thomas Tress.

Watzke: Sancho nie na sprzedaż


Watzke został natomiast zapytany na tej samej konferencji prasowej o przyszłość Anglika Sancho i jego ewentualny transfer do Man Utd. Po raz kolejny uczestnicy spotkania mogli usłyszeć wypowiedź, która jest znana od kilku tygodni, czyli młody zawodnik nie jest na sprzedaż.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

Luciferrrroo | 19.08.2020 15:02

Jak im przychody rosną, to raczej nie będą musieli sprzedawać Sancho.anglia.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy