REKLAMA
REKLAMA

Kolasinac wróci do Schalke?

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Bulinews.com  |  25.08.2020 09:24
Kolasinac wróci do Schalke?

Sead Kolasinac  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Niemieckie media donoszą, że FC Schalke 04 intensywnie pracuje nad tym, aby odzyskać Seada Kolasinaca z Arsenalu FC. Informacje w tej sprawie pojawiły się na łamach Sport 1 i Westdeutsche Allgemeine Zeitung.

Spekuluje się, że przedstawiciel Bundesligi odbył już wstępne rozmowy w temacie pozyskania Kolasinaca. Zawodnik jest podobno zdecydowany, aby wrócić do Niemiec z powodów osobistych.

Zarobki piłkarza kłopotem w osiągnięciu porozumienia?


Największą przeszkodą przy realizacji tego typu transakcji wydaje się aktualna pensja piłkarza. Kolasinac w klubie z północnego Londynu może liczyć na zarobki w wysokości ośmiu milionów euro rocznie.

Tymczasem w kontekście Schalke warto odnotować, że klub z Bundesligi przed sezonem 2020/2021 wprowadził pułap wynagrodzeń w wysokości maksymalnie do 2,5 miliona euro rocznie, co ma pomóc w zbudowaniu solidnych fundamentów pod zdrowszą przyszłość finansową.

Transfer definitywny raczej nie wchodzi w grę, ale...


W związku z powyższym Schalke rozważa wypożyczenie Kolasinaca z Arsenalu, co miałoby polegać na tym, że pensja piłkarza byłaby płacona przez oba kluby. W każdym razie osiągnięcie porozumienia na tej płaszczyźnie wydaje się trudne do zrealizowania.

Przypomnijmy, że Bośniak Kolasinac dołączył do klubu z Premier League w 2017 roku. Obecny kontrakt 27-latka wygasa z końce czerwca 2022 roku.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy