REKLAMA
REKLAMA

Bramkarski talent z nową umową w Man Utd

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Manutd.com  |  26.08.2020 19:33
Bramkarski talent z nową umową w Man Utd

Herb Manchesteru United na koszulce  |  fot. Nike

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Manchester United poinformował w środę o podpisaniu nowego kontraktu z Deanem Hendersonem. 23-letni bramkarz związał się z Czerwonymi Diabłami pięcioletnią umową, która będzie obowiązywała do 30 czerwca 2025 roku. Znalazł się w niej również zapis umożliwiający przedłużenie jej o kolejnych 12 miesięcy.

Henderson jest wychowankiem Manchesteru United, ale w ostatnich latach był wypożyczany kolejno do Stockport, Grimsby Town, Shrewsbury Town i Sheffield United. Szczególne znaczenie dla jego rozwoju miały dwa ostatnie sezony spędzone w ostatnim z tych zespołów. Henderson był kluczowym zawodnikiem ekipy z Bramall Lane, która najpierw wywalczyła awans do Premier League, a następnie świetnie radziła sobie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W poprzednim sezonie 23-letni bramkarz rozegrał 36 ligowych spotkań, 13 razy zachowując czyste konto, co było trzecim najlepszym wynikiem w lidze. Dzięki świetnej postawie otrzymał nominację do nagrody dla Najlepszego Młodego Zawodnika Sezonu.

Henderson: Nowy kontrakt wiele dla mnie znaczy


Henderson, który w nadchodzącym sezonie będzie rywalizował o miejsce w bramce z doświadczonym Hiszpanem Davidem De Geą, nie ukrywa zadowolenia ze związania swojej przyszłości z Manchesterem United.

- Ścieżka, którą podążałem przez ostatnich pięć lat, była fantastyczna dla mojego rozwoju, a nieoceniony okres wypożyczenia do Sheffield United był tego częścią - powiedział Henderson, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

- Zespół bramkarzy w United jest doskonały. Jest tutaj zawodników najwyższej klasy, którzy mają na swoim koncie wiele osiągnąć. Cieszę się, że na współpracę z tą grupą - kontynuował. Wiara, jaką okazali mi menedżer i klub dzięki temu kontraktowi wiele dla mnie znaczy. Każdego dnia będę dawał z siebie wszystko, aby móc rozegrać jak najwięcej spotkań dla tego wspaniałego klubu - dodał.

Henderson przykładem dla innych


W samych superlatywach o utalentowanym bramkarzu wypowiada się również Ole Gunnar Solskjaer, menedżer Czerwonych Diabłów. Norweg był wielkim zwolennikiem powrotu Hendersona na Old Trafford, bowiem widzi w nim w przyszłości pierwszego bramkarza Manchesteru United.

- Cieszymy się, że Dean podpisał nowy kontrakt. Miał kolejny wspaniały sezon w Sheffield United, gdzie zdobył duże doświadczenie i rozwijał się zarówno jako zawodnik, jak i człowiek. Dean jest fantastycznym młodym bramkarzem, który z każdym dniem jest coraz lepszy - powiedział Solskjaer.

- Mamy silnie obsadzoną pozycję bramkarza, co daje nam rywalizację o miejsce składzie, czego oczywiście szukamy. Dean jest kolejnym świetnym przykładem zawodnika, który przeszedł przez naszą akademię i naprawdę rozumie, co to znaczy być w Manchesterze United - dodał norweski szkoleniowiec.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco