REKLAMA
REKLAMA

Linetty: Znajomość trenera Torino była ważna

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  29.08.2020 09:19
Linetty: Znajomość trenera Torino była ważna

Karol Linetty  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Karol Linetty ostatnio podjął decyzję o rozstaniu z UC Sampdorią, decydując się na transfer do Torino FC. Reprezentant Polski na konferencji prasowej opowiedział o tym, co skłoniło go do zmiany barw klubowych. Polski pomocnik nie ukrywał, że ważnym czynnikiem była osoba trenera Marco Giampaolo.

Karol Linetty trafił do teamu z Piemontu za 7,5 miliona euro. Warto jednak podkreślić, że klub z Ligurii może dostać jeszcze 1,5 miliona euro, ale ta suma jest uzależniona od osiągnięć sportowych polskiego zawodnika.

Byki już zimą mieli plan transferu


- Torino próbowało mnie pozyskać już w lutym, ale chciałem pomóc Sampdorii wyjść z trudnej sytuacji - powiedział Linetty cytowany przez Football Italia.

- Przeprowadzka do Turynu sprawia, że przede mną pojawiły się nowe wyzwania. Chcę dać z siebie wszystko. Ważne w realizacji tego transferu było to, że znam już trenera, znam jego mentalność, więc czego będzie oczekiwał, więc zaczynam z pewnego rodzaju przewagą - kontynuował Polak.

Solidna pozycja na włoskim podwórku


- Dołączyłem do świetnego klubu, mogę grać na kilku różnych pozycjach w drugiej linii, a gdzie konkretnie? To już pytanie do trenera - powiedział 25-latek.

23-krotny reprezentant Polski w trakcie kampanii 2019.2020 wystąpił łącznie w 30 spotkaniach, w których zdobył cztery bramki, notując też trzy asysty. Dodajmy, że Linetty łącznie ma już na swoim koncie ponad 120 występów w Serie A.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy