REKLAMA
REKLAMA

Reprezentant Argentyny ma wzmocnić Leeds

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: Sky Sports  |  30.08.2020 16:50
Reprezentant Argentyny ma wzmocnić Leeds

Piłka Premier League  |  fot. Nike

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Działacze Leeds United są na dobrej drodze, by dokonać kolejnego transferu. Beniaminek Premier League prowadzi zaawansowane negocjacje z Udinese odnośnie pomocnika Rodrigo De Paula.

Zwolennikiem pozyskania Argentyńczyka był od początku szkoleniowiec angielskiej ekipy, Marcelo Bielsa. Leeds United poszukuje wzmocnień po wywalczeniu awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii.

Premier League szansą na rozwój


De Paul niedawno przedłużył swoją umowę z Udinese do 2024 roku, ale fakt, że jego zespół walczy tylko o utrzymanie w Serie A sprawia, że piłkarz rozważa zmianę otoczenia. Ciekawym wyzwaniem byłaby dla niego gra w Premier League. Zwłaszcza, że mógłby później wybić się do jeszcze większego klubu.

Leeds wykosztuje się na tego zawodnika, gdyż ma on kosztować nie mniej niż 30 milionów euro. Pomimo gry dla Udinese jest on ceniony w Argentynie i ma na koncie siedemnaście występów w seniorskiej kadrze.

Wszechstronny zawodnik


De Paul jest uważany za wszechstronnego pomocnika. Dziennikarze chwalą go za siłę i celność podań. Uważają, że mając takie predyspozycje mógłby z łatwością odnaleźć się w angielskiej Premier League.

W ostatnim sezonie Serie A reprezentant Argentyny rozegrał on 34 mecze, strzelając dziewięć goli.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 4 komentarze

Rafalski687 | 30.08.2020 18:09

Beniaminek Premiership wchodzi po zawodników Serie A jak do siebie to nie świadczy najlepiej o lidze.

xxBANGxx | 30.08.2020 22:00

No tak, bo Udinese to przecież TOP4 w Serie A. :)

Meryl72 | 30.08.2020 23:24

Jak budżet beniaminka Premier League jest na podobnym poziomie co drużyny z Serie A walczącej o miejsca rozgrywek UEFA to nie ma się co dziwić. Zresztą niedawno pisano o zainteresowaniu Pawii Luizem Felipe, przedstawiciele Leeds mieli udać się do Rzymu i złożyć ofertę na blisko 30mln, która z miejsca została odrzucona.

Outlander | 31.08.2020 14:53

Udinese dość długo walczyło o utrzymanie by w końcu skończyć w strefie środka tabeli Serie A - niemniej grali słabą piłkę. De Paul by wyróżniającą się postacią tego zespołu ale nie aż tak silną by ktoś z ligi się nim nie zainteresował.

Zresztą o potencjale ekonomicznym Anglii w porównaniu do Włoch nie ma co pisać, temat jest znany każdemu kibicowi na świecie.

Fajny ruch dla Leeds. Tego piłkarza można zbudować do roli świetnego jeśli się trochę nad nim popracuje. Leeds bierze całkiem duży potencjał, teraz robota po stronie Bielsy!anglia.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy